The Vintage Caravan na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
2018-05-25
The Vintage Caravan na dwóch koncertach w Polsce

Islandzkie trio The Vintage Caravan, w którego żyłach płynie stonerowa i blues rockowa krew, powróci do Polski na dwa koncerty, które będą częścią trasy promującej ich nowy album „Gateways”.

Czwarty album, „Gateways”, ukaże się 31 sierpnia nakładem wytwórni Nuclear Blast, a muzycy określają go jako "najbardziej dojrzały w ich dorobku”. Materiał został zarejestrowany w Sundlaugin Studio, należący do zespołu Sigur Ros, a za produkcję odpowiedzialny jest Ian Davenport, współpracujący m.in. z Band of Skulls czy Gaz Coombes. Niespełna dwa miesiące później Islandczycy porwą publikę swoimi narkotycznymi riffami - 17 października wystąpią w warszawskiej Hydrozagadce a dzień później w poznańskim klubie Pod Minogą.

17.10.2018
Hydrozagadka / Warszawa

Bilety:
50 - TUTAJ
55 - Eventim, Biletomat, Ticketmaster, eBilet, Ticketclub, klub Hydrozagadka
60 - w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebooku

18.10.2018
Pod Minogą / Poznań

Bilety:
50 - TUTAJ
55 - Eventim, Biletomat, Ticketmaster, eBilet, Ticketclub, CIM, Rock Long Luck
60 - w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebooku

Muzyczna przygoda grupy rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy to członkowie zespołu mieli zaledwie po 11 lat. I choć Islandia kojarzy się przede wszystkim ze smutnymi, melancholijnymi dźwiękami z gitarą akustyczną w tle, to młodzi chłopacy z The Vintage Caravan przełamują ten stereotyp i zaskakują od początku swojej twórczości świeżymi numerami, okraszonymi blues rockowym klimatem i czarującymi solówkami. Drzwi do kariery otworzył im, wydany w 2012 roku, drugi album „Voyage”, który zachwycił krytyków i przyciągnął uwagę rynkowego giganta, jakim jest wytwórnia Nuclear Blast. Zespół podpisał kontrakt, a 3 lata później światło dzienne ujrzał długograj „Arrival”. Wielkim fanem ich twórczości jest sam Joey Tempest z Europe, który zaprosił młodych adeptów rocka do udziału w europejskiej trasie Szwedów. Tamte koncerty, bez wątpienia, dały Islandzkiemu trio rozgłos na Starym Kontynencie. Dzisiaj mają na koncie koncerty na całym świecie i udział w największych festiwalach muzycznych.

 

Koncerty

The Vintage Caravan - Warszawa

The Vintage Caravan - Poznań

Powiązane artykuły