Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Maj 2016

Magazyn fanów gitary

Zakk Wylde był kultowy zanim dołączył do zespołu Ozzy'ego, a rzesze gitarzystów spijały z gryfu jego LP pentatoniczny shred. Mistrz łojący niskim drivem w BLS powraca z albumem… akustycznym, a my pytamy go o szczegóły. Ale gwiazdą tego numeru jest moim zdaniem Chris Rea: pokazujemy unikalne foty jego wysłużonego rigu. Anna Jęczarek, znana szerszej publiczności z występów z Oddziałem Zamkniętym i Chocolate Spoon, opowie nam o swojej przygodzie w „Must Be The Music”. Amerykańska kapela Marka Tremonti oraz Brytyjczycy z Wearing Scars, jak nikt, udowadniają, że melodyjne i techniczne granie, świetnie odnajduje się w ciężkiej muzie – spotykamy się z nimi przy „okrągłym stole”, słuchając jak rozmawiają o brzmieniu, technice, rozpoznawalnym stylu i innych aspektach ich rzemiosła. Last but not least, drugie wiosło Animals As Leaders – Javier Reyes – opowiada nam o swoim autorskim projekcie Mestis. Słuchaliście już jego nowej płyty?

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Zakk Wylde 

"To naprawdę proste. Z każdą kolejną płytą próbujesz nagrać coś lepszego. W moim przypadku zawsze obieram sobie taki cel. Chcę, żeby jakość kolejnej płyty była jeszcze lepsza…"

strona 26

Robert Gawliński 

"Jimi Hendrix, Pink Floyd, Mark Knopfler - ta muzyka odeszła ode mnie w latach 80. i wróciła dopiero teraz. Mimo upływającego czasu, to wciąż jest totalna petarda…"

strona 32

Javier Reyes 

"Przez długi czas w ogóle przestałem komponować utwory gitarowe, skupiając się na hip-hopie. Byłem pod wielkim wpływem takich artystów jak Mos Def czy Notorious B.I.G…"

strona 36
Mikołaj Pospieszalski w Basiście


...a poza tym m.in.: Ghost, Ampeg PF50T + PF112HLF, Takamine GB72CE NAT, Ibanez SR305E RBM...
26 dodatkowych stron

EVH Wolfgang Special 

Nie ma po prostu tylko własnej sygnatury gitary - jako jeden z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych gita- rzystów w historii nowoczesnego rocka, obok niekwestionowanego talentu jest również synonimem technicznych innowacji i niezwykłej, sprzętowej intuicji, które zaowocowały własną marką EVH, wspieraną przez firmę Fender Musical Instruments.

strona 58

GIBSON Les Paul ’50s Tribute 2016 T 

Na początku lat 50. XX w., gdy Fender zaprezentował model Telecaster (Esquire, Broadcaster), Gibson również postanowił opracować nowy model gitary typu solid body. W tym celu ówczesny szef firmy Ted McCarty zaprosił do współpracy jedną z najważniejszych osobistości sceny muzycznej.

 

strona 62

LTD Alex Skolnick AS-1FM LB 

Alex Skolnick to postać nietuzinkowa - pochodzący z Kalifornii muzyk, kompozytor, producent, a także były student Joe Satrianiego jest znany przede wszystkim jako filar grupy Testament, w której gra od 1983 r. Oprócz metalu ma również łagnodniejsze oblicze, jako lider jazzowego Alex Skolnick Trio nagrywa płyty i gra muzykę o zupełnie innym charakterze.

strona 66