Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Luty 2016

Magazyn fanów gitary

Megadeth - kiedy jeden z zespołów określanych Wielką Czwórką Thrashu wydaje nowy album, fani na chwilę wstrzymują oddech. Tym bardziej, jeśli na pokładzie wylądował nowy członek załogi - kapitan Dave Mustaine i wiosłowy Kiko Loureiro opowiedzą Wam, jak dobijali do portu z nowym krążkiem. Kolejnym artystą ze świeżą płytą na koncie jest legenda jazz-fusion John McLaughlin - nie tylko porozmawialiśmy z artystą, ale też przygotowaliśmy dla Was specjalną lekcję, w której przyjrzymy się źródłom jego stylu. Robert Cray to szybko doceniony przez arystokrację bluesa gitarzysta - po latach sam stał się jednym z nich. W lutowym numerze podzielił się z nami wspomnieniami o Albercie Collinsie, BB Kingu, Stevie Ray Vaughanie i opowiedział nam o kondycji jego ukochanego gatunku. W numerze także młody lew instrumentalnej gitary z Niemiec: Martin Miller, który zaczyna dzielić sceny świata z największymi wymiataczami branży. W temacie sprzętowym – jako pierwsi przyglądamy się najnowszemu modelowi Gibsona SG Faded 2016 T, a także trzem seksownym Gretschom z najnowszego lineupu tej marki. Serdecznie polecam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Megadeth 

Dave Mustaine to człowiek, z którym nie idzie się na kompromisy. Na nowej płycie "Dystopia", zespół Megadeth nie bierze żadnych jeńców.

strona 28

Robert Cray 

Szybko doceniony przez arystokrację bluesa, po latach Cray sam stał się jednym z nich. Robert Cray podzielił się z nami wspomnieniami o Albercie Collinsie, BB Kingu, Stevie Ray Vaughanie i opowiedział nam o kondycji jego ukochanego gatunku.

strona 36

John McLaughlin 

Nowa płyta Johna McLaughlina to dla wszystkich gitarzystów nie lada święto. W świecie gitarowych dźwięków jest to prawdziwy unikat. Zdefiniowanie go jako pioniera gatunku jazz-fusion, to zdecydowanie za mało.

strona 42
Alberto Rigoni w Basiście


...a poza tym m.in.: Michał Trąbski, Aguilar AG4J-70 + OBP-1, Ibanez GSR180 BK...
26 dodatkowych stron

Gibson SG Faded 2016 T 

Geneza modelu Gibson SG sięga początku dekady lat sześćdziesiątych. W 1961 r. gitarę z prostym korpusem bez klonowej nakładki przedstawiono jako nową wersję modelu Gibson Les Paul, którego tradycyjna, obecnie najbardziej ceniona postać, sprzedawała się wówczas coraz gorzej...

strona 62

Ibanez Egen8 PLB 

W oczekiwaniu na nowości, których w tym roku Ibanez przygotował wyjątkowo dużo, do naszego testu, dzięki sklepowi Guitar Center oraz firmie Meinl dotarła bardzo ciekawa sygnatura gitarzysty DragonForce, Hermana Li.

 

strona 74

Blackstar Artist 15 / 30 

Czy wzmacniacze combo typu boutique mogą być oferowane w cenach dostępnych dla zwykłych śmiertelników? Okazuje się, że jest to możliwe, czego dowodzą dwa testowane piecyki marki Blackstar: Artist 15 i Artist 30. Sprawdźmy, jak sprawdzą się w boju i czy mogą nawiązać walkę z konkurencyjnymi urządzeniami, których ceny często są znacznie wyższe.

strona 82