Trening siłowy a gra na gitarze

Porady
2009-03-02

Czy ćwiczenie na siłowni może przeszkadzać w grze na gitarze?

W zasadzie każde zajęcie może przeszkadzać w grze na gitarze, jeśli nie zachowasz złotego środka. Trening siłowy nie będzie Ci przeszkadzał tak długo, jak długo nie będziesz zbytnio przeciążał organizmu. Niestety w większości przypadków młodym mężczyznom chodzi o jak najszybsze uzyskanie efektów i osiągniecie wymarzonej rzeźby ciała. A tego celu nie da się osiągnąć bez stopniowego przeciążania mięśni, co pobudza je do wzrostu. Pół biedy, jeśli jest to proces kontrolowany, a nad ćwiczącym czuwa doświadczony trener.

Dramat może się wydarzyć wtedy, kiedy młody kulturysta pozostawiony jest sam sobie.Wydaje mu się, że ma kontrolę, ale często jest to tylko złudzenie. Dochodzi do przeciążenia ścięgien, stanów zapalnych, których początkowo nie czuje, a które boleśnie dadzą o sobie znać po przejściu w stadium patologiczne. Tak, taki rozwój zdarzeń jest zagrożeniem dla Twojej kariery muzyka. 

Jak z wieloma rzeczami w życiu, siłownia jest tylko i wyłącznie swego rodzaju narzędziem, które samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre.  Złe lub dobre może być jego wykorzystanie przez człowieka.

Jeśli więc pytasz, czy ćwiczenie na siłowni może przeszkadzać w grze na gitarze, to odpowiem: tak, może, ale nie musi. To zależy już tylko od Ciebie.

Krzysztof Inglik