Line6 Pocket POD i Zoom G1X

Porady
2009-03-11

Który multiefekt wybrać - Line 6 Pocket POD czy Zoom G1X? Szukam urządzenia o dużych możliwościach w zakresie kreowania barwy i o sporej ilości efektów. Interesuje mnie bardziej kanał czysty do bluesa, rocka i jazzu.

Wymieniłeś nazwy dwóch urządzeń o zasadniczo odmiennej konstrukcji i przeznaczonych do różnych celów.

Zoom G1X to klasyczny gitarowy procesor efektów. Ma wbudowany pedał ekspresji, a więc jego budowa sugeruje, że ma być ułożony na podłodze. Jeśli szukasz wielu różnych efektów, to je tutaj znajdziesz. Oprócz 56 efektów w 8 modułach Zoom ma wbudowany automat perkusyjny, dzięki któremu możesz urozmaicić sobie ćwiczenia lub nawet grać z nim sam na sam przed ludźmi.

Pocket POD jest mniejszym bratem całej linii efektów/ symulatorów z serii POD produkowanych przez firmę Line 6. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kieszonkowy POD o mniejszych niż standardowe rozmiarach. Głównym celem projektantów Line 6 było stworzenie małego urządzenia, które będzie można zasilać bateriami, powiesić na pasku i grać na słuchawkach. Oczywiście może on pełnia również role multiefektu, lecz nie takie jest jego przeznaczenie.

Pocket POD ma 16 efektów, 22 symulacje wzmacniaczy gitarowych i 16 symulacji kolumn. Twoje pytanie (co kupić) powinno zostać poprzedzone pytaniami: po co mam to kupić, dlaczego, co jest mi potrzebne, jak zamierzam to wykorzystać...?

Jeśli chcesz mieć dużą ilość efektów, które mógłbyś łatwo zastosować w graniu na żywo, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie Zoom. Natomiast jeśli potrzebujesz małego i poręcznego urządzenia do ćwiczeń, nagrywania na komputerze czy zabierania w podróże, to lepszym wyborem będzie Pocket POD. Tak więc wybór zależy tutaj przede wszystkim od potrzeby. Powinieneś więc ją jasno i konkretnie określić, zanim zaczniesz się zastanawiać, na który produkt wydać swoje pieniądze.

Krzysztof Inglik