Epiphone Les Paul Custom

Porady
2009-03-11

Noszę się z zamiarem zakupu gitary Epiphone Les Paul Custom. Proszę o opinie na temat tego instrumentu i o odpowiedź na pytanie, czy jest  ona warta swojej ceny? Poza tym jestem ciekaw, jak się ona ma w stosunku do Gibsona?

Jeżeli chodzi o modele Epiphone, to spotkałem się z naprawdę rewelacyjnie brzmiącymi egzemplarzami w niczym nieustępującymi Gibsonom. Były to zróżnicowane pod względem ceny modele - od tańszych do najdroższych.

Co to oznacza? W praktyce to, że każda gitara gra indywidualnie i niestety nie można polecić serii czy modelu, ponieważ każda z nich ma swój własny charakter i różni się brzmieniem. Wśród wielu instrumentów znajdują się czasem perełki, które swym brzmieniem zadziwiają wielu gitarzystów. W klasie cenowej, w jakiej występują, wyprzedzają swoją jakością nawet najśmielsze oczekiwania instrumentalistów.

Takie modele występują jednak stosunkowo rzadko, dlatego mogę Ci polecić to, co zawsze w takiej sprawie należy czynić: trzeba szukać i ogrywać różne gitary. Innej, pewniejszej drogi po prostu nie ma. Dotyczy to zresztą praktycznie każdej gitary.

Krzysztof Roszko