Wybór kostki typu reverb

Porady
2009-03-11

Posiadam efekty distortion marki Boss oraz Exar. W tej chwili chciałbym zakupić kostkę typu reverb, jednak nie wiem, który model wybrać.

Na rynku jest wiele efektów gitarowych wartych uwagi i trudno podać jednoznaczną odpowiedź. Dobrym pomysłem może być bliższe przyjrzenie się efektom gitarowym używanym przez wielu cenionych artystów na scenie lub w studiu. Wielu gitarzystów używa efektów marki Boss, ponieważ są to sprawdzone konstrukcje. Osobiście polecałbym zainteresowanie się kostkami Boss RV-5 Digital Reverb (pogłos stereofoniczny), Boss FDR-ą Fender ’65 Deluxe Reverb czy też innymi urządzeniami z serii RV, gdyż oferują one dobry stosunek jakości do ceny.

Jeżeli jednak wydatek 550-600 złotych jest dla Ciebie zbyt wielki, to polecam skupić się też na efektach gitarowych DigiTech DigiVerb lub nieco tańszych kostkach Behringera. Zawsze namawiam jednak do zakupu jak najlepszego osprzętu i tak też będzie w tym przypadku. Jeżeli cierpisz na braki finansowe, to poczekaj, pozbieraj i kup sprzęt, który Cię nie zawiedzie.

Krzysztof Roszko