Chcę kupić gitarę elektroakustyczną w cenie do 1.500 złotych

Porady

Chcę kupić gitarę akustyczną albo elektroakustyczną w cenie do 1.500 złotych, lecz nie wiem, jaką wybrać. Myślałem o T.Burton Wildheart, ale jeśli można za tę cenę kupić coś lepszego, to prosiłbym o podpowiedź.

Uważam, że do 1.500 złotych to bardzo trafny wybór. Instrumenty tej firmy mają bardzo dobrą relację ceny do jakości. Miałem kontakt z wieloma gitarami akustycznymi tej marki i muszę powiedzieć, że pod względem brzmienia jest to bardzo dobra opcja na rynku. Nie wspominam już o jakości wykonania, ponieważ niemal każdy instrument produkowany w Chinach jest świetnie wykończony.

Poprawnie nabite progi czy równa podstrunnica stały się już standardem. T.Burton nie jest oczywiście złotym środkiem. Zdarzały się też modele wadliwe, jednak sprawnie działający serwis gwarancyjny tej firmy zapewnia szybką naprawę lub wymianę gitary na nową. Model Wildheart pojawił się ostatnio w sklepie muzycznym w moim mieście.

Miałem okazję go regulować i przetestować. Świetny instrument w tej granicy cenowej. Niestety licz się z tym, że niemal każdy akustyk w kwocie, o której piszesz, wymaga regulacji. Pręt, siodełko i most - te trzy punkty niemal zawsze wymagają regulacji przez lutnika.

Krzysztof Roszko