Jaką gitarę wybrać do 1400 zł?

Porady

Szukam nowej gitary, ale nie wiem, jaką markę wybrać, ponieważ na forach dyskusyjnych jest dużo sprzecznych opinii. Doradźcie dobrą gitarę do około 1.400 zł.

Przy tak ogromnej grupie ludzi, jaka udziela się na forach dyskusyjnych, zawsze znajdą się pozytywne i negatywne opinie na temat tego samego produktu. Trzeba posiadać umiejętność segregowania takich wypowiedzi. Często zdarza się, że ludzie ci nawet nie mieli w ręku gitary czy wzmacniacza, o którym piszą, a poza tym Internet daje anonimowość, dzięki której nie znasz klasy muzycznej opiniodawców i powodów, które nimi kierują.

Twój problem jest typowy dla kogoś, kto sugeruje się opiniami w Internecie. Odpowiadając przez wiele miesięcy na podobne pytania, zauważam tę zależność. Całkowita dezorientacja co do wyboru sprzętu ludzi korzystających z głosu Internetu... Ja mogę Ci doradzić jedynie to samo, co każdej osobie z tym dylematem. Odłóż uwagi innych na bok i sam weź do ręki gitarę, która Ci się podoba. Podłącz ją w sklepie do wzmacniacza i jeżeli będzie między gitarą a Tobą nić porozumienia, to ją kup! Nie patrz na firmę i napisy, odrzuć reklamowe naciski i słuchaj tylko siebie.

Krzysztof Roszko