Problem przy podłączaniu gitary do wzmacniacza

Porady

Gdy podłączam gitarę do wzmacniacza, słychać jakieś przebicia na gniazdach. Gdy kabel jest podłączony do wejścia LINE IN, to na jego drugim końcu można poczuć delikatne wyładowania. Po podłączeniu gitary słychać buczenie w momencie, gdy nie dotykam strun ani metalowych części wtyków.

Z Twojej informacji wynika, że podpinasz gitarę w wejście LINE IN. Jeżeli tak jest w istocie, to przepnij kabel we właściwe miejsce. Mam wrażenie, że problem leży w nieprawidłowym podłączeniu całości. Buczenie, które opisujesz, też niewiele mówi, bo istotna jest tu sprawa, czy masz gitarę z przetwornikami typu single-coil, a w dodatku - jak mocny stosujesz przester. Ważne jest też, czy podłączasz gitarę na wzmacniaczu z rozkręconym potencjometrem VOLUME.

Tłumaczyłoby to trzaski, jakie temu towarzyszą. Proponuję, abyś jeszcze raz zapoznał się z instrukcją obsługi swojego wzmacniacza i prześledził wszystkie podłączenia, jakie w nim zastosowałeś. Jeżeli po poprawnym podłączeniu problem nie ustąpi, wtedy warto skontaktować się z serwisem.

Krzysztof Roszko