Cort X2, Ibanez GAX30TR i Cort Z22- co wybrać?

Porady
2009-04-06

Obecnie gram na gitarze akustycznej, jednak postanowiłem kupić gitarę elektryczną, ponieważ zawsze bardziej podobały mi się tego typu instrumenty. Biorąc pod uwagę finanse i inne czynniki, w grę wchodzą trzy gitary: Cort X2, Ibanez GAX30TR i Cort Z22. Który z tych instrumentów wybrać?

Wymagania, jakie przed nimi postawisz, musisz odnieść do ich jakości, a ta jest odzwierciedleniem ceny, która nie przekracza jednego tysiąca złotych. Nie będę tu opisywał walorów brzmieniowych wymienionych przez Ciebie instrumentów, ponieważ są one do siebie bardzo zbliżone. Jeżeli już je porównywać, to raczej pod kątem manualnym i posiadanego wyposażenia. X2 wygląda na gitarę najbardziej odpowiednią, ponieważ układ elektryczny i wyposażenie czynią z niej bardziej uniwersalny instrument. Chodzi tu szczególnie o mostek typu tremolo, którego nie znajdziemy w dwóch pozostałych modelach.

Powstaje tylko pytanie, czy jest on dla Ciebie niezbędny? Jeżeli możesz się bez niego obejść, to sugeruję, abyś zapoznał się z dwiema pozostałymi gitarami osobiście i po prostu je ograł, wybierając tę, która według Ciebie jest najlepsza. Żadna porada, nawet doświadczonych muzyków, nie zastąpi indywidualnych odczuć doznawanych podczas obcowania z instrumentem. Każdy ma inne wymagania i na inne sprawy zwraca uwagę. Każda opinia np. na forach internetowych jest opinią subiektywną i - jak już wcześniej wspominałem - nie powinna być głównym argumentem ZA lub PRZECIW w trakcie dokonywania wyboru instrumentu.

Krzysztof Roszko