Piecyk do gitary klasycznej Takamine TC-132 SC z preampem CTP-1R

Porady
2009-04-06

Czy moglibyście doradzić mi w sprawie piecyka do gitary klasycznej Takamine TC-132 SC z preampem CTP-1R, w cenie od 1.500 do 2.000 złotych?

Marshall AS 50D lub AS 100D, Laney A1, Fender Acoustasonic SFXII, Roland AC 60, Fishman Loudbox 100 i najmocniejsze combo na rynku (aż 600W), czyli Fishman Loudbox Pro. Są to wzmacniacze do gitar akustycznych lub klasycznych godne uwagi z różnych przyczyn. Jedne z powodu swoich możliwości, inne z powodu rewelacyjnej jakości dźwięku, a pozostałe z powodu atrakcyjnej ceny. Każdy z tych wzmacniaczy posiada też własną charakterystykę brzmieniową. Nie można tu też jednoznacznie stwierdzić, że któreś z wymienionych urządzeń jest najlepsze. Są one po prostu inne i każde oferuje swemu właścicielowi co innego.

Wybierając wzmacniacz akustyczny, warto zakupić model, który posiada opcję anti-feedback. Bardzo ułatwia to eksploatację podczas koncertów, nie dopuszczając do niepożądanych sprzężeń. Bardzo interesującą opcją jest też wejście na mikrofon umożliwiające nagłośnienie gitary nieposiadającej aktywnej elektroniki lub też takiej, w której wyczerpała się bateria zasilająca preamp, a muzyk akurat nie posiada zapasowej (częsty widok na małych i dużych koncertach akustycznych...).

Krzysztof Roszko