Dopalacz typu Boss DS-1 Distortion lub Turbo Distortion DS-2 do wzmaczniacza Line 6 Flextone III

Porady
2009-04-06

Posiadam wzmacniacz Line 6 Flextone III, z którego przesterów nie jestem do końca zadowolony. Na ile sensownym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z dopalacza typu Boss DS-1 Distortion lub Turbo Distortion DS-2?

Oczywiście opcja posiłkowania się dodatkowym przesterem lub dopalaczem jest zazwyczaj jak najbardziej rozwiązaniem godnym polecenia. Korzystając jedynie z końcówki mocy we wzmacniaczu i grając na kanale czystym (clean) na linii gitara-wzmacniacz, można podłączać wszelkie możliwe efekty łącznie z przesterami lub dopalaczami. Jedyną rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać, to poprawne wysterowanie sygnału.

Używany preamp czy przester posiada swoje wzmocnienie sygnału i bardzo łatwo jest przesterować nim sygnał wchodzący do wzmacniacza. Podłączanie dopalacza nie zwiększy mocy zestawu, na którym jest on wpięty. Często zdarza się, że użytkownicy, kupując przester, oczekują znacznego wzrostu mocy. Niestety, rozkręcając wszystkie potencjometry na maksa, uzyskują jedynie szum lasu i ryk rodem ze startującego Concorda, a moc pozostanie ta sama.

Krzysztof Roszko