Gdzie kupić gitarę?

Porady

Chciałabym kupić gitarę, ale nie wiem, jaki sklep powinnam wybrać. Potrzebuję kompetentnego sprzedawcy, który będzie w stanie mi doradzić. Marzy mi się dobra gitara, która będzie mi towarzyszyć przez długie lata.

Jeżeli szukasz gitary na wiele lat, to musi to być instrument o wysokim standardzie wykonania,bowiem tylko najlepsze wytrzymują próbę czasu. Najlepsze nie znaczy najdroższe, ponieważ jakość nie zawsze idzie w parze z ceną. Podoba mi się Twoje podejście do zakupu instrumentu. Widać, że nie jesteś z grona specjalistów sprzętowych, pomimo tego szukasz gitary na długie lata, a to jest bardzo profesjonalne podejście. Tylko gitara, długo używana przez jednego artystę, po wielu latach oferuje mu brzmienie nieosiągalne dla instrumentów nowych. Dodatkowo przyzwyczajenie do parametrów gitary wyrabia feeling i charakterystyczny, indywidualny ton.

Jeżeli chodzi o sam instrument, to proponuję, abyś udała się do większego sklepu muzycznego w Warszawie lub innym dużym mieście. Ilość fizycznie posiadanego sprzętu w takich sklepach jest dość spora i jest z czego wybierać. Również sprzedawcy nie są "z pierwszej łapanki" i potrafią właściwie doradzić, dbając nie tylko o jak najwyższy zysk ze sprzedaży, ale przede wszystkim o zadowolenie klienta. Niestety nie piszesz, o jaką gitarę chodzi - akustyczną czy elektryczną. To zasadnicza różnica przy wyborze sklepów, ponieważ niektóre mają większy wybór jednych, a inne - drugich.

Krzysztof Roszko