DV MARK Markacoustic AC 801P

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki DV MARK
Testy
2019-02-25
DV MARK - Markacoustic AC 801P

Marki Markbass i DV Mark, którym przewodzi Marco De Virgiliis, są bardzo dobrze znane basistom i gitarzystom, prezentując połączenie innowacyjności, wysokiej klasy brzmienia i funkcjonalności, związanej z bardzo kompaktowymi i lekkimi konstrukcjami wzmacniaczy.

Dywizja Markacoustic nie jest tak znana i rozbudowana, jednak znajdziemy tu klasowe comba przeznaczone dla nagłośnienia gitar i instrumentów akustycznych.

Do naszego testu trafiło bardzo kompaktowe i znakomicie prezentujące się combo AC 801P, zaprojektowane dla jak najlepszego oddania brzmienia szerokiej gamy instrumentów akustycznych: od gitar z metalowymi i nylonowymi strunami po mandoliny, skrzypce, banjo czy ukulele. W ofercie dostępny jest też większy model AC 101H. Markacoustic AC 801P inspirowany jest jazzowym combo DV Little Jazz, i oferuje imponującą jak na kompaktowe wymiary i wagę moc 50 W RMS oraz pasmo przenoszenia w od 60 Hz do 18 kHz. Za przeniesienie brzmienia odpowiada specjalnie zaprojektowany, 8-calowy głośnik DV Mark Custom 8 z tweeterem piezo, który przykręcono na środku frontowej, czarnej metalowej maskownicy. Tu też znalazło się logo oraz nazwa modelu. Całość umieszczono w obudowie efektownie wykończonej brązowym, skóropodobnym tolexem. Do przenoszenia comba służy znajdująca się na górze, obszyta nicią skórzana rączka, a narożniki zostały zabezpieczone skórzanymi nakładkami z ozdobną nicią.

Panel sterowania dostępny jest od góry i mieści 3 potencjometry korekcji BASS, MID, HIGH, regulator głośności MASTER oraz gałkę REVERB pokładowego, cyfrowego pogłosu. Pracę sygnalizuje niebieska dioda a całość dopełniają wejścia INPUT jack 1/4” oraz AUX 1/8”. Z tyłu na panelu mamy dostęp do włącznika zasilania oraz gniazda LINE OUT XLR z odcięciem masy Gnd/Lift, dodatkowego wyjścia głośnikowego 8 Ohm, gniazda słuchawkowego PHONES oraz wyłącznika pokładowego głośnika. Za podłużnymi otworami widoczny jest wewnętrzny wentylator a na dole obudowy wkomponowano prostokątne otwory bass reflex.

W PRAKTYCE

Jak znakomita większość wzmacniaczy DV Mark, podobnie Markacoustic zaskakuje zarówno dynamiką i głośnością, której nie spodziewamy się najczęściej przy takich rozmiarach. Combo jest bardzo zgrabne i lekkie, dodatkowo urzeka spójnym i eleganckim wykończeniem. Od razu słychać czystość brzmienia w górnym pasmie, dzięki czemu bardzo ładnie oddane są niuanse. Testowane 2 gitary elektro-akustyczne i jedna nylonowa z preampem wypadają bardzo dobrze z miękkim, okrągłym środkiem i naturalną górą, co w przypadku piezo (choć 2 z gitar miały też wbudowany mikrofon) nie jest oczywistością. Jak na wymiary znacznie powyżej oczekiwań wypada też dół pasma, który dobrze wypełnia małe pomieszczenie, jest dynamiczny i jednocześnie klarowny. Dodatkowo słychać, że im wyższa klasa instrumentu tym lepiej oddany jest jego charakter (dwie z gitar przekraczały pułap 4-5 tysięcy złotych), co pozwoli wykorzystać combo w kameralnych co prawda warunkach, ale efekt powinien zadowolić już zaawansowanych w temacie gitarzystów.

Na pochwałę zasługuje też wbudowany pogłos, który ładnie poszerza przestrzeń i muzycznie doprawia barwę, a po mocniejszym odkręceniu nie wprowadza bałaganu. Dzięki wejściu Aux do podłączenia zewnętrznego playera, wyjściu słuchawkowemu i możliwości odłączenia głośnika, AC 801 P znakomicie sprawdzi się jako małe combo ćwiczeniowe, dodatkowo mamy jeszcze możliwość podłączenia zewnętrznej kolumny, co znacznie poszerza możliwości wykorzystania wzmacniacza, z gitarami jazzowymi hollow-body czy nawet elektrycznymi.

Markacoustic AC 801P to zaskakująco skuteczny, dynamicznie brzmiący maluch, jak na swoje wymiary wzorowo wręcz oddający barwę i charakter akustycznych gitar. Combo sprawdzi się zarówno na mniejszej scenie jak i przy domowym ćwiczeniu, jest też bardzo wygodne w transporcie oraz, co nie jest bez znaczenia, bardzo ładnie prezentuje się wizualnie.

www.dvmark.it
www.konsbud-audio.pl

 

Konstrukcja: tranzystorowa, analogowa
Moc: 50WRMS@8ohm / 60WRMS@4ohm
Głośniki: 1 x 8” DV Mark Custom, tweeter piezo
Pasmo przenoszenia: 60 Hz – 18 kHz
Gniazda: INPUT, AUX, LINE OUT XLR, SPEAKER OUT (min. 8 Ohm)
Przełączniki: POWER ON/OFF, Speaker ON/OFF, GND/LIFT
Regulacje: MASTER, REVERB, BASS, MID, HIGH
Wymiary: 270 × 280 × 270 mm
Waga: 7 kg
Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
2 000.00 zł