DB AUDIOWARE Flying Haggis

Rodzaj sprzętu: Pozostałe

Pozostałe testy marki DB AUDIOWARE
Testy
2009-03-09
DB AUDIOWARE - Flying Haggis

Prezentujemy kolejną aplikację, której zadaniem jest symulacja wzmacniaczy i kostek efektowych. Ale czy na pewno jest to symulacja?

Pytanie to jest o tyle zasadne, że twórcy aplikacji Flying Haggis odrzucili typowe podejście stosowane przy tworzeniu algorytmów odpowiedzialnych za najbardziej wierne odtworzenie brzmienia prawdziwych wzmacniaczy, zestawów głośnikowych, mikrofonów i kostek efektowych. Zamiast tego postanowili całkowicie zaufać własnym uszom, pisząc swoje oprogramowanie niejako od zera. Co więcej, Flying Haggis nie jest zbiorem przytłaczającej ilości symulacji, a wręcz przeciwnie - oferuje tylko jeden model wirtualnego wzmacniacza. Do tego dochodzi jednak sześć emulacji zestawów głośnikowych wraz z kilkoma opcjami omikrofonowania, pogłosem oraz sześcioma efektami: gate, auto wah, phaser, tremolo, echo i chorus.

Zaproponowane przez firmę db audioware oprogramowanie może działać nie tylko jako wtyczka efektowa, ale również jako samodzielna aplikacja.

Zdaniem redaktorów magazynu "Guitarist" brzmienie oferowane przez tę wtyczkę jest bardzo naturalne i aplikacja ta może śmiało konkurować ze znacznie droższymi propozycjami innych firm.