ORTEGA RUCOAL-CE

Rodzaj sprzętu: Pozostałe

Pozostałe testy marki ORTEGA
Testy
2018-10-15
ORTEGA - RUCOAL-CE

Ukulele stało się bardzo popularnym instrumentem, co nie dziwi z uwagi zarówno na łatwość gry i opanowania akordów – szczególnie istotnych dla początkujących, jak i wielkość oraz oryginalne brzmienie, które atrakcyjne są też dla doświadczonych gitarzystów.

W teście prezentujemy kolejne ukulele z niezwykle bogatej oferty Ortega Guitars, jak wiele modeli niemieckiej marki ponownie wyróżniające się ciekawym wykończeniem i wysoką jakością materiałów – model RUCOAL-CE.

Ortega RUCOAL-CE należy do ciągle rozbudowywanej serii Earth, z uwagi na bogatą kolorystykę adresowanej do początkujących i młodszych użytkowników. Większość ‘kolorowych’ ukulele dostępnych na rynku posiada grubszą warstwę lakieru, która mocno ogranicza rezonowanie i pogarsza brzmienie. Ukulele Ortega Eearth dostępne obecnie w 10 kolorach przechodzą specjalny proces lakierowania – pod palcami można wyczuć nawet delikatną fakturę drewna, nie jest to więc tylko tania ‘dekoracja’, ale wykończenie obok walorów wizualnych zapewniające odpowiednią pracę drewna.

Obecne w naszym teście ukulele dzięki dystrybutorowi marki, firmie Meinl, to model Ortega RUCOAL-CE wyróżniający się z całej serii stonowanym, oryginalnym i zarazem uniwersalnym wykończeniem See-Through Coal Black – transparentny, brązowy odcień zadowoli na pewno znacznie szersze grono użytkowników, choć niewątpliwie większość wyrazistych kolorów pozostałych modeli spodoba się wspomnianym, młodszym adeptom tego instrumentu. RUCOAL-CE to bardziej rozbudowana konstrukcja w rozmiarze Concert z pojedynczym wcięciem cutaway oraz pokładowym preampem z wbudowanym tunerem Ortega MAGUSUKE. Dokoła krawędzi korpusu wykonanego w całości z Okoume biegnie biały binding ABS, a mahoniowy gryf o skali 380 mm posiada podstrunnicę z orzecha z nabitymi 18 progami, którą obiega też subtelne, czarne ożyłkowanie. Szerokość siodełka przy główce wynosi 36 mm, do strojenia służą 4 chromowane klucze Ortegi z czarnymi główkami. Całości dopełnia mostek Ortega Uke wykonany z orzecha. Ukulele ma fabrycznie założone struny Ortega UWNY-4-CC.

RUCOAL-CE od razu zwraca uwagę przyjemnym w dotyku satynowym wykończeniem, zarówno korpusu jak i szyjki, która oferuję bardzo dobry komfort gry – profil i wielkość przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym gitarzystom. Ukulele ładnie wybrzmiewa, zauważalny jest wyraźny i przyjemny środek, który przy mocniejszym uderzeniu dodaje jeszcze charakteru. Co bardzo przydatne, mamy tu wbudowany preamp, który po podłączeniu do wzmacniacza czy dowolnego systemu nagłośnienia, dobrze oddaje brzmienie instrumentu i idealnie dobarwia je też np. przy cichej, domowej grze. Równie przydatny będzie pokładowy tuner, dzięki któremu szybko nastroimy ukulele.

Ortega RUCOAL-CE to bardzo dobrej jakości ukulele, rozbudowane w tej wersji o preamp z tunerem, które sprawdzi się zarówno w młodych dłoniach dając wiele radości z gry, jak i posłuży bardziej doświadczonym użytkownikom. Polecamy też przyjrzeć się bogatej ofercie kolorystycznej pozostałych modeli Earth.

www.ortegaguitars.com
www.meinldistribution.pl

 

Rozmiar: Concert
Tył, boki i top: Okoume
Gryf: Mahoń
Podstrunnica: Orzech
Siodełko: 36 mm
Progi: 18
Mostek: Orzech, Ortega Uke
Klucze: chromowane Ortega die-cast
Skala: 380 mm
Wykończenie: satynowe z wyczuwalną fakturą drewna, Coal Black
Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
6
Wygoda:
5.5
Cena
553.00 zł
Dystrybutor