ORTEGA RURW-CC

Rodzaj sprzętu: Pozostałe

Pozostałe testy marki ORTEGA
Testy
2016-10-21
ORTEGA - RURW-CC

W ofercie od niedawna obecnej na naszym rynku marki Ortega, obok bardzo szerokiego wyboru wysokiej klasy gitar klasycznych dostępne są też inne akustyczne instrumenty strunowe, wśród których prym wiedzie bogata kolekcja ukulele.

W katalogu znajdziemy aż osiem różnych serii z kilkudziesięcioma modelami w kilku rozmiarach, budowanych przy zastosowaniu wielu, również egzotycznych, odmian drewna, posiadających różne wykończenie i wyposażonych też w dobrej klasy preampy.

Do naszego testu trafił wyjątkowy, limitowany model Ortega RURW-CC-LTD, będący jedynym reprezentantem serii Rosewood. Korpus ukulele, jak wskazuje nazwa serii, wykonano w całości z palisandru, a top oraz tył wyróżnia się ciemnobrązowym, satynowym wykończeniem z otwartymi porami, co pozwala na lepszy rezonans i bardziej naturalną pracę drewna. Całość wzbogaca jasny, drewniany binding oraz złożona z kilku okręgów rozeta. Gryf z Okoume wykończono satynowo zostawiając otwarte pory, a na palisandrowej, otoczonej klonowym bindingiem podstrunnicy umieszczono 18 progów. Dwunasty próg wskazują trzy kropki z kolorowej masy perłowej.

Szyjkę wieńczy odwrócona główka o nowoczesnym, niemal gitarowym, ale bardzo ładnie komponującym się z całością kształtem, która również urzeka ciemnobrązową fakturą palisandru z otwartymi porami. Zamontowano tu 4 złote klucze Ortegi z czarnymi główkami a całość dopełnia jeszcze palisandrowy mostek Ortega Uke. Ukulele dostępne jest w jednym, koncertowym rozmiarze o skali 376 mm i dostarczane jest w wysokiej klasy gig-bagu.

Limitowane Ukulele Ortega RURW-CC od razu czaruje ciemną, satynową powierzchnią oraz otwartymi porami palisandru. Mamy wrażenie obcowania z ekskluzywnym instrumentem, który po uderzeniu w struny odzywa się donośnym i głębokim jak na ukulele brzmieniem, łączącym ciepły, naturalny charakter z równym, perkusyjnym atakiem. Standardowo mamy tu strojenie GCEA, jednocześnie trochę większa skala od sopranowych wersji ułatwia grę również osobom z nieco większymi dłońmi. Szerokość na siodełku szyjki wynosi 35 mm a struny fabrycznie ustawione są na średniej, komfortowej wysokości, choć można je oczywiście lekko obniżyć dla mniej wprawnych jeszcze adeptów ukulele. Brzmienie akordów jest czyste i zbalansowane, a za niewygórowaną cenę otrzymujemy pięknie prezentujące się, wyjątkowe ukulele, które sprawdzi się też w dłoniach bardziej doświadczonych i wymagających miłośników tego instrumentu.

www.ortegaguitars.com
www.meinldistribution.pl

 

Rozmiar: koncertowy
Tył, boki i top: palisander
Gryf: Okoume
Podstrunnica: palisander
Progi: 18
Mostek: palisander, Ortega Uke
Klucze: złote Ortega die-cast z czarnymi główkami
Wykończenie: satynowe z otwartymi porami,
klonowy binding korpusu i podstrunnicy


Wynik testu
Wykonanie:
6
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
6
Wygoda:
5
Dystrybutor