LARRIVEE Larrivée 000-50

Pozostałe testy marki LARRIVEE
Testy
2009-03-10
LARRIVEE - Larrivée 000-50

W pracowni firmy Larrivée powstało już sporo instrumentów będących swoistymi wehikułami czasu przenoszącymi gitarzystów o kilkadziesiąt lat wstecz...

Pierwsza seria gitar, nazwana po prostu Traditional Series, powstała w roku 2003, a składały się na nią modele typu dreadnought (D-50 i D-60), a także typu Orchestra Model (OM-60) i Orchestra Model z cutawayem (OMV-60). Najnowsza propozycja firmy, gitara 000-50, jest rozszerzeniem oferty o instrument typu 000 mający nawiązywać do legendarnej konstrukcji Martina.

Płyta tylna i boki gitary Larrivée 000-50 zostały wykonane z mahoniu, natomiast płyta wierzchnia ze świerku sitkajskiego. Uwagę zwracają nie tylko wyjątkowo równo ułożone słoje widoczne na płycie wierzchniej, ale także estetyczne i staranne wykonanie całego instrumentu. Menzura gitary wynosi 650mm, natomiast rozstawy strun na siodełku i mostku wynoszą odpowiednio: 46,5mm i 57,5mm.

Pod względem brzmieniowym Larrivée 000-50 okazuje się być czymś więcej niż tylko kolejną kopią Martina 000. Oprócz mocno wyeksponowanej środkowej części pasma mamy tu również dosyć wyraźnie zarysowaną górę oraz stosunkowo wyraźny i sprężysty bas. Można powiedzieć, że prezentowany instrument w ciekawy sposób łączy w sobie bezpośredniość gitary typu 000 z wyrazistością instrumentów typu dreadnought, co sprawia, że mogą się nią zainteresować zarówno miłośnicy fingerstyle, jak i artyści szukający w miarę uniwersalnego instrumentu do akompaniamentu.

Gitara Larrivée 000-50 jest kolejnym przykładem konstrukcji o brzmieniu nawiązującym do sprawdzonych rozwiązań stosowanych wiele lat temu i - co najważniejsze - posiada przy tym swój własny charakter brzmieniowy.

Lutnikom z firmy Larrivée udało się stworzyć wyrazisty, doskonale brzmiący instrument o wysokiej jakości wykonania, a do tego sprzedawany za stosunkowo niewygórowaną cenę. Wszystko to sprawiło, że gitara akustyczna Larrivée 000-50 otrzymała wyróżnienie Guitarist CHOICE przyznawane przez redaktorów brytyjskiego miesięcznika "Guitarist".

płyta wierzchnia: świerk sitkajski płyta tylna i boki: mahoń gryf: mahoń podstrunnica: heban progi: 18 skala: 650mm siodełko: Tusq waga: 1,88kg kraj produkcji: Stany Zjednoczone


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
6
Wygoda:
4