BREEDLOVE 000R

Pozostałe testy marki BREEDLOVE
Testy
2009-03-10
BREEDLOVE - 000R

Praktycznie każdy liczący się producent gitar ma obecnie w swojej ofercie modele, które próbują odtworzyć ducha dawnych lat...

Moda na instrumenty vintage obejmuje swoim zasięgiem nie tylko gitary elektryczne, ale również i akustyczne. Amerykańska firma Breedlove Guitars Co. postanowiła przyczynić się do podtrzymania pamięci o akustykach produkowanych jeszcze przed II wojną światową, wypuszczając na rynek serię instrumentów o nazwie Revival. Cechą wspólną tych konstrukcji jest zastosowane w nich ożebrowanie typu "X", którego powstanie datuje się na rok 1850. Autorem tego rozwiązania była firma C.F. Martin & Company, której legendarne modele gitar posłużyły za wzór dla projektantów z pracowni Breedlove. Wśród gitar z serii Revival znajdziemy modele o czterech podstawowych typach: OM (Orchestra Model), OMC (Orchestra Model z cutawayem), 000 oraz D (dreadnought).

Model gitary 000R nawiązuje do instrumentów Martina typu 000, chociaż posiada kilka modyfikacji dotyczących choćby gryfu - np. profil typu "V" został tu nieco zaokrąglony, co przyczyniło się do zwiększenia komfortu gry. Gitara posiada menzurę o długości aż 650mm, natomiast rozstawy strun na siodełku i mostku wynoszą odpowiednio: 45mm i 57mm. Wszystko to sprawia, że gitara Breedlove 000R z pewnością znajdzie się w centrum zainteresowania miłośników fingerstyle’u. Gitara Breedlove 000R otrzymała wyróżnienie Guitarist CHOICE z powodu doskonałego oddania szczegółów konstrukcyjnych oryginalnego Martina, jak również za jej specyficzne, szorstkie brzmienie i wysoką wygodę gry.

płyta tylna i boki: palisander
płyta wierzchnia: świerk sitkajski
gryf: mahoń podstrunnica: heban
promień podstrunnicy: 330mm
menzura: 25.59" (650mm) progi: 20 thin
klucze:
Grover Sta-Tites waga: 1.93kg
kraj produkcji: Stany Zjednoczone


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
5
Dystrybutor