VINTAGE VEC380N

Pozostałe testy marki VINTAGE
Testy
2009-03-09
VINTAGE - VEC380N

Firma Vintage jest zdeterminowana, by opanować średni segment rynku. Po wprowadzeniu do sprzedaży gitar Metal Axxe, rasowych modeli Icon czy serii elektryków Advance, skierowała swój wzrok na gitary akustyczne. Jednym z mocniejszych uderzeń firmy w tym temacie jest Vintage VEC380N...

NA ROZGRZEWKĘ

Vintage VEC380N to model unikalny w całej naszej czwórce - jest szeroka jak jumbo, ale nie tak głęboka jak typowy dreadnought. Jej głębokość jest w zasadzie podobna do Yamahy APX500. Atrakcyjnie wygląda jej oldskulowa główka oraz boki i tył z klonu płomienistego. Na plus zaliczyć też trzeba hebanową podstrunnicę.

NASZA OPINIA

Jeśli szukacie miss piękności, Vintage VEC380N jest właściwym wyborem z całej czwórki. Ma wystarczająco dużo atrakcyjnych kosmetycznie detali, by wyróżniać się z tłumu. System preamp/przetwornik bardzo skutecznie przebija się przez miks.

To, czego ludzie z firmy Shadow nie wiedzieliby o wzmacniani u akustyków, nie jest zapewne wcale godne uwagi. Po podłączeniu do prądu ta gitara może zagrać praktycznie wszystko. Z drugiej strony, płytkie pudło daje zbyt jasne akustyczne brzmienie, któremu brakuje głębi w niskich częstotliwościach. Gdyby nie zabrakło tu balansu, Vintage mógłby zagrozić Washburnowi, który został zwycięzcą naszego testu.

Ed Mitchell

płyta wierzchnia: świerk; płyta tylna i boki: klon płomienisty; gryf: nato; podstrunnica: heban; preamp: Shadow 5 Plus; klucze: Vintage


Wynik testu