ISP Decimator II G-String

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki ISP
Testy
2018-09-21
ISP - Decimator II G-String

Bramki szumów (Noise Gate) są często pomijanym elementem w łańcuchu gitarowych pedalboardów, jednak w przypadku barwy o większym gainie lub przy pickupach single-coil możemy doświadczyć na scenie zakłóceń, które jeśli nawet nie uniemożliwią samej gry, to na pewno uczynią ją bardzo niekomfortową.

Na rynku od wielu lat dostępnych jest wiele urządzeń tego typu jednak spora część z nich o ile skutecznie radzi sobie z samymi brumami czy zakłóceniami, to bardzo często w niepożądany sposób obcina wybrzmienie lub zmniejsza dynamikę instrumentu. Firma ISP na tym polu znana jest jako producent jednych z najskuteczniejszych i najmniej ingerujących w barwę bramek szumów ISP Decimator, a w naszym teście znalazła się ostatnia, niewątpliwie najdoskonalsza wersja podłogowa Decimator II G-String, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości łódzkiego sklepu Guitar Center.

Klasyczna bramka wycisza sygnał gitary, który ma niższy poziom od ustawionego progu zadziałania (threshold). W przypadku zmian barwy z czystej na przesterowaną trzeba w zasadzie zmieniać ustawienia tego parametru, w przeciwnym razie bramka obetnie dźwięki zbyt wcześnie, co na pewno nie jest pożądane. Tu wkracza ISP Decimator II G-String, który został stworzony do precyzyjnego i niezwykle skutecznego eliminowania szumów w każdych warunkach. Urządzenie wykorzystuje ulepszoną jeszcze technologię Linearized Time Vector Processing, dzięki której analizuje i śledzi bezpośredni sygnał naszej gitary porównując go z otrzymanym sygnałem na wejściu bramki i usuwając zakłócenia bez wpływu na wybrzmienie i dynamikę. Tu zmieniając kanały i gain nie musimy martwić się o zmianę progu zadziałania w czasie gry.

Decimator II G-String zamknięto w metalowej, chromowanej obudowie z gumowanym pedałem na froncie służącym jako włącznik – wewnątrz montowana jest bateria 9V, podobnie jak w kostkach BOSS. Na prawej ściance umieszczono 3 gniazda DEC IN, GUITAR IN i GUITAR OUT, na przeciwległej gniazdo DEC OUT – gniazda DEC służą do połączenia bramki z gniazdami pętli efektów wzmacniacza, GUITAR OUT łączymy z wejściem preampu. Obok wejścia zasilającego 9V DC stompbox udostępnia jeszcze dwa małe gniazda 1/8” LINK IN i LINK OUT, którymi możemy połączyć pedał z drugą, dowolną bramką Decimator II, co pozwala na pracę w stereo lub szersze możliwości konfiguracji, np. za preampem oraz w pętli. Prostotę obsługi zapewnia pojedyncze pokrętło progu zadziałania Threshold od -70 do +10 dB. Włączenie sygnalizuje czerwona dioda.

Obsługa ISP Decimator II G-String jest wręcz banalna. Gitarę podłączamy jako pierwszą w wejście IN, z wyjścia OUT idziemy do wejścia wzmacniacza, a gniazda DEC łączymy z gniazdami pętli wzmacniacza (IN-SEND, OUT-RETURN). Stompboxy przesterowujące wpinamy przed preamp, pogłos czy delay w pętlę (z DEC OUT do efektów), dzięki czemu efekty będą w pełni wybrzmiewać. Nie czuć tu żadnego spadku dynamiki czy pogorszenia barwy, która jest organiczna a różnicą jest zupełny brak szumów – my tylko musimy ustawić próg zadziałania. Przy dużym gainie, włączonym kompresorze i singlach gra się bardzo naturalnie, a wszelkie zakłócenia są wycinane niemal perfekcyjnie – czasem wyczuwalne jest minimalne obcięcie sustainu, ale przy błogiej wręcz ciszy. Wystarczy leciutko doprecyzować poziom Threshold i to wrażenie znika, a szumy są wręcz znikome – absolutnie niezauważalne podczas gry z zespołem. Wystarczy wyłączyć bramkę – wtedy w takiej konfiguracji o komforcie gry możemy zapomnieć.

To co najważniejsze, Decimator II G String równie dobrze radzi sobie z krótkimi dźwiękami staccato, bardzo szybko reagując – standardowe bramki traktują takie kostkowane, urywane nuty jak wroga, powodując dziwne zachowanie i nienaturalne obcięcie brzmienia. Tu jednocześnie niemal nie tracimy nic z długo wybrzmiewających nut a barwa jest pełna i naturalna. ISP Decimator II G-String to z całą pewnością najlepsza w swojej klasie bramka szumów dostępna na rynku. Wszelkie brumy sieciowe, szumy czy bzyczenie przy większym gainie lub przy pickupach single-coil są idealnie wycinane, a brzmienie jest pełne i organiczne. Końcowy, muzyczny efekt i ultra-czyste, naturalnie brzmienie z pewnością wynagrodzą nie najniższą cenę, a profesjonalnie podchodzący do swojego brzmienia gitarzyści (metalowi szczególnie) znajdą tu rozwiązanie wszelkich bolączek sieciowych, których na naszych scenach jest wcale niemało.

www.isptechnologies.com
www.guitarcenter.pl

 

Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
989.00 zł
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
lipiec 2018
Kup teraz