TC ELECTRONIC Flashback Triple Delay

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki TC ELECTRONIC
Testy
2015-03-16
TC ELECTRONIC - Flashback Triple Delay

TC Electronic nieustannie rozbudowuje swoją gitarową ofertę cały czas myśląc o potrzebach i oczekiwaniach muzyków.

Doskonałym przykładem takiego podejścia jest obecny w teście, nowy Flashback Triple Delay, podnoszący poprzeczkę w temacie nowoczesnych linii opóźniających przeznaczonych dla gitarzystów. Przypominający doskonale przyjęte, rozbudowane efekty z serii Flashback X4, Triple Delay jest pierwszym w historii firmy stompboxem pozwalającym na jednoczesną pracę trzech różnych efektów delay’a. Umieszczony w znanym 4-przyciskowym formacie - wykończonej w turkusowym, metalizowanym kolorze obudowie - nowy Flashback uzupełniany jest przez stereofoniczne pary wejść i wyjść, obsługę poprzez MIDI oraz wyjście pedału ekspresji.

Pedał wykorzystuje technologię Analog-Dry-Through i posiada przełączanie True Bypass z możliwością ustawienia również bypassu buforowanego. Delay oferuje 16 różnych odmian efektu, od analogowych i taśmowych konstrukcji przez opóźnienia z modulacją, reverse, ping-pong czy slap, po cztery różne barwy TonePrint, możliwe do załadowania z olbrzymiej już biblioteki barw tworzonych przez użytkowników oraz światowej klasy artystów. Wszystko w znakomitej jakości znanej z urządzeń duńskiego producenta.

Brzmienie jest bardzo dynamiczne i klarowne, zachowując jednocześnie naturalny charakter instrumentu. Pod 3 przyciskami możemy zapisać dowolny delay, a do dyspozycji mamy aż 11 różnych podziałów rytmicznych ustawianych dla każdego delay’a oddzielnie. Flashback Triple Delay to nie tylko 3 różne efekty błyskawicznie dostępne pod nogą, ale jego unikalną i najważniejszą cechą jest możliwość jednoczesnej pracy wszystkich trzech (bądź dwóch, w zależności od decyzji) zapisanych opóźnień. Dodatkowo możemy wybrać czy efekty mają pracować szeregowo czy równolegle, co mocno zmienia ich zachowanie i kreuje ciekawe zmiany przestrzennych planów. Po połączeniu ustawionego delay’a reverse z pięknym modulowanym opóźnieniem 2290 i stereofonicznymi odbiciami ping-pong wrażenia przestrzenne w stereo są niesamowite. A to początek setek możliwości nowości TC.

Nawet przy przypadkowym ustawieniu kilku odmian, odpowiednim doborze podziałów rytmicznych i szybkiej zmianie proporcji miksu uzyskujemy piękne, bogate przestrzenie i odbicia nieosiągalne w innych, pojedynczych efektach typu delay. I wszystko bezproblemowo dopasowane do muzyki szybką korektą tap tempo. Podłączenie pedału ekspresji pozwala bezpośrednio kontrolować nawet kilka parametrów jednocześnie, co już czyni Flashback Triple Delay w zasadzie odrębnym, muzycznym instrumentem. Na dokładkę mamy przesyłanie barw przez USB z komputera czy bezprzewodowe wgrywanie brzmień TonePrint z poziomu telefonu. Na rynku dawno nie było tak muzycznie funkcjonalnego urządzenia dla gitarzystów, a w dziedzinie linii opóźniających nowy TC Electronic Flashback Triple Delay jako podłogowy stompbox nie ma obecnie konkurencji.

www.soundtrade.pl
www.tcelectronic.com

regulatory: TIME, REPEATS, MIX,
SUBDIV (11 typów)
przełączniki: 1, 2, 3, TAP, Delay 1/
Delay 2/Delay 3, Serial/Parallel
tryby pracy: Tape, Tube, Space,
Analog, Analog w/Mod, Reverse,
Dynamic, 2290, 2290 w/Mod, Slap,
LoFi, Ping Pong, Tone Print (4)
przyłącza: INPUT, OUTPUT (mono/
stereo), EXP PEDAL, MIDI IN, THRU,
micro-USB, DC 9 V,
bypass: True, Buffered
zasilanie: zasilacz DC 9V (w zestawie)Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5