ROCKSOUND WP-5G Wireless Guitar System

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki ROCKSOUND
Testy
2020-08-27
ROCKSOUND - WP-5G Wireless Guitar System

RockSound to nowa na naszym rynku marka produkująca gitarowe efekty, które przy zastosowaniu innowacyjnych, autorskich technologii wyróżniają się bardzo atrakcyjnymi cenami.

W ofercie firmy znaleźć obecnie można bardzo szeroki przekrój efektów obejmujących ponad dwadzieścia stompboxów w formacie micro, bezprzewodowe systemy gitarowe czy podłogowy multiefekt Cube Sugar łączący kilka kostek, który niebawem wraz z innymi kostkami pojawi się w naszych testach. Dystrybutorem efektów jest łódzki Guitar Center, gdzie znajdziecie cały przekrój urządzeń z oferty Rocksound. Tym razem gościmy system bezprzewodowy WP-5G, przeznaczony dla gitar elektrycznych, akustycznych i basowych.

Rocksound WP-5G składa się z dwóch elementów, nadajnika i odbiornika, umieszczonych w czarnych, prostokątnych i kompaktowych obudowach zintegrowanych z wtykami jack 1/4”, które mogą się obracać w szerokim zakresie 190 stopni. Dzięki temu składają się do małych rozmiarów, ale przede wszystkim zapewniają komfortowe dopasowanie do każdego gniazda jack w gitarze czy wzmacniaczu. Układ działa w odpornym na zakłócenia paśmie 5,8 GHz (ISM), znacznie lepszym niż klasyczny UHF 2,4GHz, z próbkowaniem i rozdzielczością 24bit/48KHz, co zapewnia wysokiej jakości przesył sygnału. Pasmo przenoszenia od 20Hz do 20kHz gwarantuje doskonałą jakość dźwięku, latencja na poziomie 5,6 ms zapewnia komfortową grę a zasięg wynosi aż do 30 metrów – oczywiście w zależności od warunków, w których użytkujemy system.

Odbiornik może wspierać 4 nadajniki w jednym czasie, które możemy mieć wpięte do różnych instrumentów i przełączać się za pomocą jednego przycisku zmieniającego kanał. Na obudowach umieszczono przesuwane włączniki oraz przełączniki wyboru kanału, wskazywane jedną z 4 diod. Ładowanie odbywa się poprzez standardowy kabel USB podłączany do gniazd mini-USB znajdujących się na krawędzi oraz dowolnego gniazda USB (ładowarki, komputera lub powerbanku). W przypadku konieczności ładowania dioda świeci się na czerwono, po naładowaniu zmienia kolor na niebieski. Wbudowane akumulatory 1100mAh pozwalają na ponad 8-godzinną pracę i wspierają szybkie, pełne ładowanie w okolicach 1,5 godziny.

Całość dostarczana jest w estetycznym, czarnym pudełku ze srebrnym napisem Air Bridge oraz ikoną 5G.W środku znajduje się też przewód USB do ładowania. Zarówno nadajnik jak i odbiornik dzięki szerokiej regulacji kąta wtyków łatwo jest dopasować do wejścia wzmacniacza i efektu, jak i gitary, zarówno z gniazdem stratowym umieszczonym na topie korpusu jak i na bocznej krawędzi. Po włączeniu wybieramy sygnalizowane diodami odpowiednie, te same kanały. Oba elementy zestawu błyskawicznie parują się, i można rozpocząć grę.

Brzmienie jest czyste i naturalne, góra pasma jest nieco cieplejsza w porównaniu do transparentnego kabla o długości 3 metrów, nie czuć pogorszenia dynamiki a opóźnienie 5,6 ms jest w zasadzie nieodczuwalne. Nowe pasmo 5G zabezpiecza jeszcze lepiej przed interferencjami, nie słychać żadnych szumów czy zakłóceń nawet w przypadku zbliżenia się do rootera WiFi, a praca ponad 8 godzin na pełnym naładowaniu nie sprawi kłopotów na żadnej imprezie. Nie ma też problemu z zasięgiem – sygnał nie zanikał ani nie pogarszał się w całym mieszkaniu, a przy próbie w klubie równie dobrze sprawował się po odejściu kilkanaście metrów od sceny.

Użytkowanie bezprzewodowego systemu jest czystą przyjemnością od strony wygody przemieszczania się bez plątającego się przewodu pod nogami, zarówno w domu jak i na scenie, gdzie możemy też odejść dużo dalej od wzmacniacza czy pedalboardu. System Rocksound WP-5G oferuje bardzo dobrą jakość sygnału, małe opóźnienia, duży zasięg oraz odporność na zakłócenia, co przy naprawdę niskiej cenie jak na tego typu urządzenia czyni go bardzo atrakcyjną propozycją wśród dostępnych na rynku rozwiązań bezprzewodowego połączenia instrumentu i wzmacniacza.

www.guitarcenter.pl

 

Częstotliwość pracy: 5,8 GHz
Sygnał: 24bit/48KHz
Opóźnienie: 5,6 ms
Zasięg: do 30 m
Czas pracy: ponad 8 godzin
Ładowanie: gniazdo USB
Waga (pojedynczy element): 48 g

 

Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
299.00 zł
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
czerwiec 2020
Kup teraz