XVIVE U4

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki XVIVE
Testy
2020-05-28
XVIVE - U4

Firma XVive Audio ma na swoim koncie kilka ciekawych zestawów łączności bezprzewodowej, takich jak: U2 (do instrumentów elektrycznych), U3 (do podłączenia mikrofonów dynamicznych (U3) czy pojemnościowych (U3C).

Tym razem zaprezentujemy douszny system odsłuchowy, oczywiście również w pełni bezprzewodowy – XVive U4 In-Ear Monitor Wireless System.

Warto dodać, że XVive Audio to bardzo młody producent, który istnieje na rynku zaledwie kilka lat. Mimo to firma zdołała już umieścić w swojej ofercie całą gamę różnego typu efektów podłogowych oraz wielu praktycznych akcesoriów gitarowych, takich jak pedalboardy, torby, walizki transportowe czy pokrowce. Szczególnie interesująco prezentuje się konsekwentnie rozbudowywana seria wspomnianych już systemów łączności bezprzewodowej.

Osobną grupę tego typu rozwiązań stanowią zestawy odsłuchowe, ponieważ w ich przypadku cały system może być znacznie bardziej rozbudowany niż w przypadku zestawu łączącego jedynie dwa urządzenia: nadajnik i odbiornik. Tutaj często zachodzi potrzeba dostarczenia sygnału do kilku członków zespołu, co wymaga użycia jednego nadajnika i wielu odbiorników. Oprócz tego może się okazać, że poszczególni muzycy będą potrzebować innego odsłuchu, co oznacza, że konieczne będzie użycie kilku nadajników.

Wymienione scenariusze można z łatwością zrealizować z użyciem systemu U4 – w tym celu wystarczy wybrać odpowiednie kanały w nadajniku i odbiorniku. Jak widać systemy odsłuchu dousznego mają wiele zalet, jednak ich ceny nie należą do niskich. W przypadku zestawu XVive U4 otrzymujemy nadajnik i odbiornik, natomiast o sam odsłuch, czyli słuchawki, musimy zadbać sami. Takie rozwiązanie nie wymusza stosowania drogich, miniaturowych słuchawek dousznych pozwalając na użycie nawet zwykłych słuchawek np. od odtwarzacza MP3.

Rozmiary nadajnika systemu XVive U4 są tylko niewiele większe od typowego wtyku XLR.

XVive U4 In-Ear Monitor Wireless System to zestaw składający się z nadajnika i odbiornika. Nadajnik jest bardzo podobny do prezentowanych już wcześniej na tych łamach zestawów, takich jak U2 czy U3, natomiast odbiornik zamknięto w bardziej kanciastej obudowie wyposażonej w duży i solidny zaczep do paska, co pozwala na wygodne przymocowanie go np. do paska od spodni.

Nadajnik wyposażono w dwa przełączniki: POWER/MUTE (do załączenia urządzenia) oraz AUX/ LINE, który służy do wyboru czułości wejściowej pomiędzy wartościami +4 dBu (Line) i -10 dBV (AUX). W przypadku trybu Line korzystamy z gniazda XLR, natomiast po wybraniu AUX możemy dołączyć obecną w zestawie przejściówkę z XLR na wtyk TRS.

Odbiornik dysponuje przyciskiem wyboru kanału wraz z kontrolką wskazującą jego numer, a także wygodnym regulatorem poziomu sygnału wyjściowego.

Odbiornik posiada włącznik ON/OFF, pokrętło do kontroli poziomu głośności (V) oraz przycisk CHANNEL do wyboru jednego z sześciu kanałów. Aktywny kanał jest sygnalizowany za pomocą tarczy z sześcioma diodami, która otacza wspomniany przycisk. System pracuje na częstotliwości 2,4 GHz, a konkretnie w zakresie 2,4 – 2,4835 GHz. Jeśli chodzi o pasmo przenoszenia, to wynosi ono 20 Hz – 20 kHz, natomiast maksymalny zasięg w terenie otwartym to nieco ponad 27 metrów. Zarówno nadajnik, jak i odbiornik sprawiają wrażenie solidnych, nie ma tu też mowy o żadnych problemach ze spasowaniem poszczególnych elementów obudowy.

Czas pracy na wbudowanych akumulatorach litowo-jonowych wynosi ok. 5 godzin, natomiast do ładowania urządzeń przewidziano standardowe gniazda Micro-USB. Sprawę ułatwia specjalny kabel z dwoma wyprowadzeniami, dzięki któremu można wygodnie naładować nadajnik i odbiornik jednocześnie, korzystając z jednej ładowarki dostarczającej napięcie 5V. System pracuje bezproblemowo, daje wysokiej jakości brzmienie i dobrze przenosi poszczególne częstotliwości. Poza tym zapewnia deklarowany przez producenta zasięg, a odbiornik nie traci sygnału nawet wtedy, gdy znajdzie się w innym pomieszczeniu niż nadajnik.

Na ściance górnej odbiornika znajduje się włącznik zasilania ON/OFF oraz gniazdo do podłączenia słuchawek.

www.w-distribution.de
www.xviveaudio.com

 

przełączniki nadajnika: CHANNEL, AUX/LINE, POWER/MUTE
przełączniki odbiornika: ON/OFF, CHANNEL
kanały: 6
częstotliwość pracy: 2,4 GHz
maksymalny zasięg: ok. 27 m
latencja: < 5 ms
maksymalny czas pracy: 5h
pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
zakres dynamiki: 107 dB
przyłącza: XLR (nadajnik), Micro-USB, jack 3,5 mm (odbiornik)
baterie: akumulatory litowo-jonowe
wyposażenie: podwójny kabel USB, pokrowiec
temperatura pracy: -18 – 57 stopni C
wymiary nadajnika: 30 x 28 x 100 mm (SxWxD)
wymiary odbiornika: 47 x 41 x 60 mm (SxWxD)
waga: 90 g (nadajnik), 118 g (odbiornik)
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
1 075.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
marzec 2020
Kup teraz