TOMS LINE AT-07 Tuner

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki TOMS LINE
Testy
2017-07-27
TOMS LINE - AT-07 Tuner

Tom's Line Engineering to marka należąca do chińskiego koncernu Aroma Music, w której ofercie znajdziemy chociażby kilkadziesiąt podłogowych efektów gitarowych i basowych.

Warto przyjrzeć się jej bliżej, bo przy naprawdę atrakcyjnych cenach oferuje zaskakująco dobrą jakość wykonania oraz design, jak również jakość brzmienia samych efektów, co od kilku lat sukcesywnie potwierdzane jest przez rosnące grono użytkowników na całym świecie. Na naszym rynku efekty Tom's Line dystrybuowane są przez opolską firmę Music Media, a w naszym teście gościmy na początek podłogowy tuner AT-07, należący do serii miniaturowych efektów Tom's Line.

BUDOWA


Tom's Line AT-07 umieszczony jest w miniaturowej, czarnej aluminiowej obudowie o wymiarach 93 x 38 x 31 mm, która jak wiele efektów typu mini efektywnie oszczędza miejsce w gitarowych pedalboardach. Tuner waży zaledwie 123 g i dostarczany jest w estetycznym, czarnym pudełku z zamykaną na magnes górną częścią, również estetyka wykonania stoi na naprawdę wysokim poziomie - już na początku uwagę zwraca kontrastująca, lekko ścięta i wykończona w srebrnym, błyszczącym kolorze górna krawędź. Spód jest gumowany a w środku pudełka znajdziemy przycięte na wymiar rzepy gotowe do przyklejenia na obudowę oraz do podstawy pedalboardu. Gniazda wejściowe i wyjściowe umieszczono po bokach a na górnej ściance znalazło się gniazdo zasilania 9V DC - w tak małych stompboxach standardem jest oczywiście brak zasilania bateryjnego.

AT-07 dysponuje przełączaniem true bypass a podczas naciśnięcia przycisku nożnego i działania tunera sygnał jest mutowany. Górną połowę zajmuje kolorowy wyświetlacz LED chroniony szybką, pod którą znajdują się 2 przyciski A4 i FLAT, do kalibracji w przedziale 430-450 Hz oraz ustawienia obniżonego stroju do czterech półtonów. Na wyświetlaczu pokazywana jest duża jasnoniebieska litera odpowiadająca strojonemu dźwiękowi, nad którą znajduje się 11 diod - pięć czerwonych po lewej stronie, niebieska, wskazująca prawidłowe nastrojenie w środku oraz pięć żółtych po prawej. Kierunek strojenia wskazują boczne niebieskie strzałki, a całość uzupełnia jeszcze znajdująca się na górze, biała skala od -50 do +50 centów oraz częstotliwość kalibracji dla dźwięku A. Na uwagę zasługuje też wysoka dokładność strojenia wynosząca +- 0,5 centa.

W PRAKTYCE


Tu oczywiście bardzo ważne są małe wymiary oraz waga tunera, który dodatkowo bardzo ładnie będzie prezentował się w pedalboardzie. Obsługa ogranicza się do wyboru częstotliwości czyli kalibracji (pokazywanej na wyświetlaczu) oraz ewentualnego trybu strojenia do 4 półtonów w dół. Prawidłowe nastrojenie pokazuje środkowa dioda niebieska z górną strzałką oraz dwa niebieskie trójkąty po bokach. Odstrojenie w dół i górę wskazują odpowiednio czerwone diody po lewej i żółte z prawej strony - przy czym przy za wysokim dźwięku świeca się też wszystkie diody czerwone. Dodatkowo wskazania są bardzo czytelne i cieszą oko wyrazistymi kolorami.

Tuner reaguje bardzo szybko i prawidłowo wskazuje wysokość dźwięków, nie ma żadnego problemu z nastrojeniem gitary czy basu. Przyciskiem FLAT możemy wybrać niższy strój do czterech półtonów w dół, na wyświetlaczu widnieją wtedy kolejno litery b, bb, bbb, bbbb. Na podkreślenie zasługuje szeroki zakres kalibracji od 430 do 450 Hz, dosyć rzadko spotykany w podłogowych stroikach. Tom's Line AT-07 to bardzo dobrze wykonany oraz prezentujący się stroik podłogowy a biorąc pod uwagę precyzję, szybkość działania oraz cenę, jest atrakcyjną propozycją dla gitarzystów szukających zgrabnego i profesjonalnego tunera do swojego pedalboardu.

www.musicmedia.pl
www.tomsline.com

 

Zakres strojenia: A0 (27.50Hz) do
C8 (4186Hz)
Zakres kalibracji: 430 - 450 Hz,
Tryby strojenia: Chromatyczny
Precyzja strojenia: +/- 0,5 cent
Obniżone strojenie: do 4 półtonów
Wymiary: 53,5 x 93,5 x 50 mm
Waga: 123 g
Przełączanie: True bypass


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
6