MXR Iso-Brick

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki MXR
Testy
2016-04-05
MXR - Iso-Brick

Dobrej jakości zasilanie jest podstawą nie tylko prawidłowego działania efektów w pedalboardzie, ale odpowiada też za czystość sygnału, brak zakłóceń i brumów oraz samo brzmienie, z drugiej strony pedalboard z poupychanymi w przedłużaczach zasilaczami nie prezentuje się też zbyt profesjonalnie.

Przy wyborze zasilania całego, podłogowego systemu efektów istotną rolę odgrywa duża ilość wyjść o odpowiednich napięciach oraz zapas prądowy, pozwalający napędzić większe efekty cyfrowe.

Najnowszy MXR Iso-Brick łączy w kompaktowej formie wszystkie te cechy, oddając do dyspozycji 10 w pełni odseparowanych wyjść, które z powodzeniem poradzą sobie z zasileniem rozbudowanego pedalboardu z mocno wymagającymi prądowo efektami. Całość umieszczono w obudowie ze szczotkowanego aluminium o wymiarach 12cm x 7,5cm x 4,6cm. Niewielką wagę udało się uzyskać przez zastosowanie zewnętrznego zasilacza 18 V DC (2 A), który oczywiście otrzymujemy w zestawie wraz z kompletem 10 kabelków zasilających. Na górze znalazły się dwie diody, biała i czerwona, informujące o podłączeniu i ew. złej pracy zewnętrznego zasilania. Całkowite odizolowane od siebie wszystkich sekcji eliminuje szumy i przydźwięki związane z pętlą mas, szczególnie przy jednoczesnej pracy efektów przed preampem i w pętli wzmacniacza.

Linowe regulatory zapewniają stabilne napięcia oraz bardzo niskie szumy, a w przypadku wyjść regulowanych zastosowano hybrydowy układ wykorzystujący zasilacz impulsowy oraz dwa pasywne filtry LC. Każde gniazdo wyposażone jest w niebieską diodę LED informującą o prawidłowym działaniu a także zabezpieczone jest przed zwarciem i przegrzaniem. Do dyspozycji mamy dwa wyjścia 9V DC o wydajności 100mA, dwa wyjścia 9V/300mA, dwa 9V/450mA, dwie sekcje 18 V/250mA oraz dwa regulowane wyjścia od 6V do 15V przy natężeniu 250mA. Daje to bardzo duże możliwości podłączenia całej palety efektów plus eksperymentowanie z brzmieniem poprzez manualną regulację napięcia w dwóch ostatnich wyjściach.

W celach testowych podłączyliśmy do wyjść 9V/450 mA sterownik Boss ES-8 oraz efekt Eventide H9 MAX (tu konieczne było zastosowanie innego przewodu o odwróconej polaryzacji), wymagające około 400mA każdy, TC Electronic Flashback X4 do gniazda 9V/300 mA oraz kostki kompresor, booster, overdrive i chorus do pozostałych czterech wyjść 9V - jedna z regulowanych sekcji ustawiona została na 9V (regulacja jest banalna, potrzebny jest tu zwykły miernik napięcia), a w drugą (7V) wpięty został klasyczny Fuzz Face. Większość analogowych pedałów 9V może pracować na innym napięciu niż znamionowe, a fuzy są idealnymi konstrukcjami do eksperymentów z obniżaniem napięcia - dla wielu gitarzystów brzmią lepiej na rozładowanej już baterii. Mniejsze napięcie powoduje, że zyskują one większą kompresję i gain. Iso-Brick daje tu szerokie pole do zabaw i eksperymentowania.

MXR poradzi sobie bez problemu także z efektami pracującymi przy 15V. W tej konfiguracji całość działała idealnie, nie słychać żadnych szumów, brumów, brzmienie jest czyste i dynamiczne. Na deser mamy jeszcze dwa wyjścia 18V, którymi zasilimy całą paletę kostek mogących pracować przy tym napięciu, jak np. Fulltone OCD, Fulldrive 2, Xotic EP Booster czy efekty MXR-a, jak Carbon Copy lub korektor 10-BAND Graphic EQ, pracujący tylko przy 18 V (pozostałe efekty działają też normalnie przy 9V). W zasadzie jedynym minusem Iso-Brick jest konieczność stosowania zewnętrznego zasilacza 18 V DC. Musimy gdzieś go wpiąć poza pedalboardem, i z reguły zastosować jakieś przedłużenie przewodu, a w przypadku ew. uszkodzenia lepiej mieć jakiś 18-woltowy "back up". Można sobie z tym jednak poradzić, a przy takich możliwościach zasilacza naprawdę warto pójść na kompromis. Iso-Brick bez problemu zamontujemy pod pedalboardem typu Warwick RBO lub Pedaltrain (tu z uwagi na wewnętrzne poprzeczki i wyjścia zasilacza umieszczone w dwóch rzędach musimy albo zastosować w jednej linii wtyki kątowe, albo użyć podkładki obniżając lekko obudowę, i wpiąć już proste wtyki do gniazd).

MXR Iso-Brick to znakomita propozycja zasilania całego pedalboardu, oferująca przy 10 odseparowanych wyjściach możliwość pracy z różnymi napięciami oraz wydajność prądową niespotykaną w tej półce cenowej. Umieszczony w małej obudowie zasilacz przy niewielkiej wadze zapewnia wzorową jakość sygnału i brzmienia efektów oraz brak jakichkolwiek szumów, spełniając wymagania nawet mocno rozbudowanych pedalboardów.

www.musicdealer.pl
www.jimdunlop.com

 

napięcie zasilania: 18 V DC/2A
(zasilacz w zestawie)
wyjścia: 10 w pełni odseparowanych
galwanicznie sekcji - 2 x
9V/100mA, 2 x 9V/300mA, 2 x
9V/450mA, 2 x 18V/250mA, 2 regulowane
wyjścia 6-15V/250mA
wymiary: 12 x 7,5 x 4,6 cm
akcesoria: zestaw 10 przewodów


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor