WARWICK Rockboard Studio Flight Case

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki WARWICK
Testy
2015-12-07
WARWICK - Rockboard Studio Flight Case

Działająca od 1982 r. niemiecka korporacja Warwick GmbH & Co Music Equipment KG jest znana przede wszystkim z produkcji gitar basowych, wzmacniaczy oraz akcesoriów dla muzyków, wśród których szczególne miejsce zajmują bardzo dobrej klasy pokrowce i futerały.

Usytuowana w saksońskiej miejscowości Markneukirchen firma, znana również z wskrzeszenia gitarowej marki Framus, ma w swojej ofercie również szeroki wybór pedalboardów. Nazwy poszczególnych modeli w specyficzny sposób oddają skalę ich rozmiarów względem siebie: Stadium 106 × 40 cm, Arena 81 × 40, Tour 61 × 40, Stage 61 × 31, Studio 56 × 31, Club 43 × 31 cm, Jam 51 × 18 i najmniejszy Solo 35 × 14 cm.

Ochronę podczas transportu stanowią sztywne futerały typu flight case albo pokrowce typu gigbag obszyte wytrzymałym czarnym materiałem, zapinane na zamek błyskawiczny dokoła i wyposażone w uchwyty oraz pasek do zawieszenia na ramieniu. Zestaw testowanej wersji Studio o dość kompaktowych wymiarach 56 × 31 cm jest zapakowany w walizkę ze sklejki i aluminium, jednak nieco subtelniejszą w swej zewnętrznej formie niż typowy ciężki flight case - bez grubych okuć i stalowych kul na wierzchołkach, zamiast tego jest zabezpieczony z lekkimi profilami z aluminium. Ten sam pedalboard jest również sprzedawany w pokrowcu gigbag. Nie oznacza to w żadnym wypadku gorszego zabezpieczenia zawartości - wnętrze jest wyłożone grubą warstwą pianki. W związku z tym zewnętrzne wymiary walizki z aluminiową rączką i zamkami zatrzaskowymi to 59 × 43 × 16 cm.

Rama stalowego malowanego proszkowo pedalboardu jest zmontowana w ten sposób, że ustawiona pod kątem górna powierzchnia umożliwia umieszczenie zasilacza pod spodem z wyprowadzeniem kabli przez dwa otwory w bocznej ściance - zestaw montażowy pod nazwą RockBoard Voodoo Power Supply Lab Mounting Kit jest w komplecie. Gumowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się pedalboardu po podłożu, a jednocześnie chronią samą podłogę przed zarysowaniem. Przerwy pomiędzy belkami ułatwiają przewlekanie kabli tak, by na wierzchu panował porządek. Montaż efektów do pedalboardu odbywa się za pomocą dołączonych w komplecie rzepów velcro, których jedną część przykleja się do pedalboardu, a drugą do spodów efektów. Kable można okiełznać za pomocą opasek zaciskowych, również dołączonych w komplecie. Taka technologia umożliwia wygodną i szybką zmianę konfiguracji systemu efektów. Ilość miejsca na powierzchni roboczej ilustrują fotografie. Co do funkcjonalności takiego zestawu trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości, a miejsce pozostałe po ułożeniu pedalboardu w walizce umożliwia schowanie kabli, ewentualnie innych przydatnych w podróży drobiazgów.

W ofercie: www.guitarcenter.pl

 

Wymiary pedalboardu:
56 × 31 × 7 cm
Masa pedalboardu: 1,54 kg
Wymiary wewnętrzne:
56 × 40 × 10 cm
Wymiary zewnętrzne:
59 × 43 × 16 cm (bez nóżek)
Masa walizki: 4,14 kg
W komplecie: pedalboard, walizka,
zestaw montażowy zasilacza, rzepy, opaski
Masa całego zestawu: 6 kg


Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
6