BARE KNUCKLE PICKUPS PG Blues

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki BARE KNUCKLE PICKUPS
Testy
2009-03-02
BARE KNUCKLE PICKUPS - PG Blues

W czerwcowym wydaniu brytyjskiego miesięcznika "Guitarist" znalazł się test przetwornika typu humbucker Bare Knuckle Pickups PG Blues.

Pickup ten otrzymał zaszczytne wyróżnienie Guitarist CHOICE, ponieważ oferuje on niesamowite brzmienie znane z konstrukcji z lat 60. i 70., które jest tak trudne do uzyskania w dzisiejszych czasach.

Firma Bare Knuckle Pickups to niewielki, choć prężnie działający producent przetworników gitarowych, którego siedziba znajduje się na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii. Może się on poszczycić doskonale wyszkoloną i doświadczoną kadrą specjalistów, złożoną przede wszystkim z aktywnych muzyków.

Każdy z przetworników wytwarzany jest ręcznie z wielką troską o zachowanie jak najwyższej jakości. Należy tu podkreślić, że w manufakturze Bare Knuckle Pickups produkcja nie odbywa się na podstawie hipotetycznych założeń opartych na naukowych rozważaniach w kwestii docelowych parametrów przetworników, a jedynym i ostatecznym arbitrem jakości wyrobów gotowych są... uszy. Producent szczyci się tym, że nie korzysta z pomocy specjalistycznego sprzętu i parametry swoich wyrobów dobiera metodą prób i błędów.

Każdy z pickupów testowany jest we wszelkich możliwych warunkach, tj. w studiu, na scenie, w sali prób czy też w warunkach domowych. Jak powiedział nam jeden z przedstawicieli firmy, jej pracownicy ściśle przestrzegają dziewięciu reguł, sformułowanych przez założycieli manufaktury, a są to:

  1. Należy konstruować przetworniki w możliwie jak najwyższej jakości;
  2. Należy używać jedynie sprawdzonych, tradycyjnych i pochodzących z pewnego źródła materiałów; 
  3. Wszystkie prace należy wykonywać ręcznie;
  4. Należy korzystać jedynie z podzespołów wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii; 
  5. Każdemu klientowi należy udzielać wieczystej gwarancji;
  6. Klientowi należy zapewniać najlepszą możliwą obsługę posprzedażną;
  7. Nie wolno dopuszczać do sytuacji, w której klient zbyt długo czekałby na zamówiony przetwornik;
  8. Słuchać opinii klienta i rozumieć jego potrzeby;
  9. Żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jakość produktu i usługi.

Warto dodać, że do bardziej znanych użytkowników przetworników firmy Bare Knuckle Pickups należy sam Gary Moore.

Wynik testu