Gitary firmy Caparison zyskają struny marki Rotosound.

Newsy
Gitary firmy Caparison zyskają struny marki Rotosound.

Gitary Caparison zyskały nowego sprzymierzeńca w postaci Rotosound, angielskiej firmy trudniącej się produkcją strun. Od tej pory wszystkie instrumenty będą w nie zaopatrywane.

 

Główny projektant firmy Caparison, Itaru Kanno, poddał struny Rotosound wielu szczegółowym testom i zdecydował się na wyposażenie w nie swoich gitar i basów. Opisał je jako "struny zupełnie inne od tych, z którymi do tej pory miał do czynienia, wspaniale brzmiące i długo trzymające strój".

Gitary będą wyposażone w niklowane struny, R9 Lights Super, R9 - do instrumentów 7strunowych oraz zestawy RH10z lekkimi Top / Heavy na strunach dolnych. Basy będą zaopatrywane w modele Rotosound RS66LD, używane między innymi przez Billy'ego Sheehana, Johna Entwistle i Geddy'ego Lee.

Na instrumentach japońskiej firmy Caparison grają między innymi Phil Campbell (Motorhead), Joel Stroetzel (Killswitch Engage) i wielu innych najlepszych gitarzystów i basistów z grup metalowych oraz hard rockowych.

Struny Rotosound mają za sobą długą historię. Ich produkcja rozpoczęła się już w latach 50. w Wielkiej Brytanii. Używali ich najwięksi rockowi artyści: Jimi Hendrix, Steve Harris, Duff McKagan, John Paul Jones i wielu innych. Inżynierowie firmy Rotosound, będąc jednocześnie muzykami, zaprojektowali specjalne maszyny produkcyjne sterowane komputerowo, dzięki którym jakość strun jest na najwyższym poziomie. Poddawane są również seriom testów brzmieniowych i wytrzymałościowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronach obu marek:

 

www.rotosound.com
www.caparisonguitarcompany.com