Jason Becker distortion

Newsy
Jason Becker distortion
Pro Tone Pedals współpracuje ze słynnym Jasonem Beckerem nad sygnowanym jego nazwiskiem efektem distortion.

Celem Pro Tone Pedals jest wytwarzanie wysokiej jakości, "butikowych" efektów za rozsądne pieniądze. Firma powstała w 2004 roku, lecz ma już na swoim koncie uznane i cenione przez muzyków efekty takie jak Body Rot, Peligro Fuzz czy Rhino. Wszystkie urządzenia firmy wyróżniają się oryginalną oprawą graficzną.

Najnowszym projektem firmy jest sygnowany przez Jasona Beckera distortion. Efekt powstaje w ścisłej współpracy z unieruchomionym przez chorobę muzykiem i ma odzwierciedlać lejące się brzmienie jego gitary z legendarnego albumu "Perpetual Burn". Urzadzenie posiadać będzie dwa kanały: pierwszy odzwierciedlać będzie brzmienie distortion, jakiego używał Jason Becker, drugi emulował będzie analogowo wzmacniacze, z których muzyk korzystał podczas nagrywania wspomnianej płyty.

{M4_image 0}

Producent obiecuje, że premiera efektu odbędzie się "wkrótce", a w jego testach wezmą udział najbardziej znani, współcześni wirtuozi gitary.

Więcej informacji: www.protonepedals.com


Jason Becker to amerykański gitarzysta, wirtuoz i kompozytor. Znany z występów z Marty Friedmanem w zespole Cacophony oraz współpracy z Davidem Lee Rothem. Na początku lat 90., Becker zachorował na nieuleczalną chorobę - stwardnienie zanikowe boczne, co uniemożliwiło mu kontynuowanie kariery. Jego słynne "Perpetual Burn", nagrane w wieku 19 lat, do dziś pozostaje jedną z najlepszych gitarowych płyt instrumentalnych, jakie kiedykolwiek nagrano.

{M4_image 1}

Więcej informacji: www.jasonbecker.com

 

(K. I.)