Power Grid Distortion

Newsy
Power Grid Distortion
Seymour Duncan wprowadza nowy efekt o nazwie: Power Grid Distortion.

Power Grid to highgainowy, tranzystorowy przester podłogowy oferujący szeroką paletę brzmień. Dzięki zastosowaniu w nim trzypunktowego, aktywnego equalizera kostka ta idealnie sprawuje się on we wszystkich gatunkach muzyki rockowej, w których w ogóle istnieje zapotrzebowanie na przester.

{M4_image 0}

Gitarzyści potrzebują mocy zarówno do grania masywnie brzmiących partii rytmicznych, jak i do tego by przebić się przez zespół z solówką. Jak twierdzi Seymour Duncan - "doskonałą odpowiedzią na to jest Power Grid" - efekt zaprojektowany z myślą o osiągnięciu potężnego overdrive’u i przesteru zarówno w grze rytmicznej jak i solowej. Można na nim uzyskać wzmocnienie do 100dB!

Wbrew pozorom Power Grid nie jest jednak nie dającą się opanować bestią - moc można łatwo dozować dzięki specjalnemu, wieloelementowemu układowi kontroli wzmocnienia i głośności. Dla przykładu: jeżeli ustawimy GAIN na maksimum otrzymamy gruby, pełny przester o charakterze zbliżonym do zmodyfikowanych brytyjskich wzmacniaczy. Jeżeli natomiast użyjemy małego gainu, otrzymamy perkusyjny crunch, bardzo podobny do kanału rytmicznego efektu Seymour Duncan SFX-03 Twin Tube Classic.

Możliwe jest oczywiście jeszcze dalsze dopieszczenie każdego ustawienia za pomocą trzypasmowego equalizera. Każde pasmo może zostać wzmocnione lub wycięte o 12dB, a częstotliwości bazowe korekcji zostały starannie dobrane pod pasmo gitary elektrycznej. Dzięki temu kreowanie brzmienia jest bardziej precyzyjne niż w jakimkolwiek przesterze z pasywną korekcją! Jak mówi producent - "po wypróbowaniu tego efektu prawdopodobnie nigdy nie będziesz musiał już kupić jakiegokowliek innego przesteru". Czekamy więc na test Power Grida w Gitarzyście, żeby przekonać się o tym na własne uszy.

Więcej informacji: www.seymourduncan.com

 

Dystrybutor: WARWICK PL
WWW: www.warwick.plul. Flory 7/18a
00-586 Warszawa
tel. (022) 646-60-05
faks (022) 646-60-06

 

(K. I.)