TM Stevens i Warwick

Newsy
Pozostałe artykuły marki WARWICK
TM Stevens i Warwick
Znany basista TM Stevens został pierwszym na świecie endorserem wzmacniaczy i kolumn Warwick Hellborg.

{M4_image 0}Jego zestaw składa się z przedwzmacniacza Hellborg WN JH PR 40,oraz końcówek mocy WN JH MP 25 i WN JH MP 50. Kolumny których używa TM Stevens to Hellborg WCA JH BC 215 Big Cab i WCA JH HC 212 Hi Cab.

TM Stevens to nie tylko jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych basistów na świecie, ale także kompozytor i producent muzyczny. Jego nieujarzmiona energia sceniczna od razu uderza i oczarowuje każdego widza. Swoją oryginalną muzykę, którą wykonuje z zespołem Schocka Zooloo, sam artysta określa jako "Heavy Metal Funk".

Lista osób z którymi współpracował jest niezliczona. U James’a Browna nie tylko grał na basie, ale także śpiewał (między innymi na "Living In America" i "Gravity"). W jego biografii pojawiają się też tak znane nazwiska jak Miles Davis, John McLauglin, Steve Vai, Cindy Laufer, Little Steven, Tina Tuner i Billy Joel. TM Stevens był członkiem The Pretenders i brał udział w tworzeniu platynowego albumu "Get Close". Jako producent stworzył płytę "Tribute to Deep Purple According to New York", na której współpracował z artystami takimi jak Yngwie Malmsteen i Bernie Worell. TM w istotny sposób odpowiada też za groove przeboju Joe Cocker’a "Unchain my Heart"...

Więcej informacji: www.warwickbass.com

Dystrybutor: WARWICK PL

WWW: www.warwick.plul. Flory 7/18a
00-586 Warszawa
tel. (022) 646-60-05
faks (022) 646-60-06

 

(K. I.)