NAMM 2012: aplikacje TC Electronic dla urządzeń mobilnych

Newsy
NAMM 2012: aplikacje TC Electronic dla urządzeń mobilnych

Dobre informacje dla miłośników marki TC Electronic oraz wszelakich urządzeń mobilnych. Firma ta ogłosiła właśnie, że jej aplikacja TonePrint App jest już dostępna na platformie Android. Dodatkowo, z okazji urodzin przełomowego tunera, obniżono czasowo cenę aplikacji PolyTune.

Jakiś czas temu w dość obszernym artykule wspominaliśmy o możliwościach najnowszych efektów TonePrints TC Electronic. Ta sprytna firma wyposażyła je w funkcję umożliwiającą programowanie ich przy pomocy... odpowiedniej fali magnetycznej!

Generuje ją telefon wyposażony w aplikację TonePrint App po przystawieniu go do aktywnej przystawki w instrumencie. Od pickupu sygnał wędruje kablem do efektu i po chwili możemy cieszyć się już konkretnym 'odciskiem palca' pobranym przez telefon ze strony producenta. Wszystko odbywa się dosłownie w mgnieniu oka.

TonePrint App współpracuje z efektami: Flashback Delay, Hall of Fame Reverb, Corona Chorus, Vortex Flanger oraz Shaker Vibrato.

Jak to działa w rzeczywistości możecie zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez TC Electronic:

Od dzisiaj aplikacja TonePrint App dostępna jest również na platformie Android (wcześniej mogli z niej korzystać jedynie użytkownicy urządzeń Apple).

***

Z okazji drugich urodzin tunera PolyTune obniżono czasowo cenę aplikacji PolyTune przeznaczonej dla urządzeń Apple. W czasie promocji, trwającej do 19 stycznia, aplikacja dostępna jest w cenie 0,79 euro (później wróci do standardowej ceny 3,99 euro).

Aplikacja PolyTune (podobnie jak efekt podłogowy) jest polifonicznym tunerem, mogącym współpracować z gitarą lub basem. Oprócz standardowego tunera chromatycznego z dwoma typami wyświetlacza i dokładnością 0,5 centa, do dyspozycji mamy tryb polifoniczny, pozwalający stroić wszystkie struny jednocześnie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

www.tcelectronic.com

(krn)