NAMM 2012: Orange przedstawia sygnaturę Jima Roota

Newsy
NAMM 2012: Orange przedstawia sygnaturę Jima Roota

Podczas zimowej odsłony NAMM, największych targów branży sprzętowej, zaprezentowany zostanie nowy model wzmacniacza oraz kolumny marki Oragne sygnowany nazwiskiem gitarzysty grup Slipknot i Stone Sour, #4 Jima Roota.

Jim (a w zasadzie James) Root to amerykański muzyk, kompozytor i instrumentalista, znany przede wszystkim z grup Slipknot (gdzie ukrywa się pod pseudonimem #4) oraz Stone Sour (zespół ten współtworzy wraz z Corey'em Taylorem, wokalistą Slipknot). Jim dysponuje naprawdę wszechstronnym doświadczeniem w technice gitarowej - ma szeroki zakres stylów gry, które składają się na niepowtarzalne brzmienie jego gitary.

Orange Signature #4 Jim Root Terror Head powstał w oparciu o kanał przesterowany wzmacniacza Orange Rockerverb 100, którego Jim używa na codzień, zarówno w studiu jak i podczas koncertów. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom ten 15-watowy, w pełni lampowy 'maluch' jest w stanie generować jeszcze bardziej przesterowane dźwięki.

Wzmacniacz wyposażono w wyjątkowo plastyczną, 3-zakresową korekcję barwy, dzięki której osiągnięcie charakterystyk rock, blues czy metal nie będzie stanowiło większego problemu oraz w pełni lampową pętlę efektów FX (na lampie 12AT7).

Aby nadać sygnowanemu Terrorowi stylu Jima Roota wykończono go czarnym lakierem z białym podpisem gitarzysty na froncie. Na tylnym panelu umieszczono dodatkowo loga obu zespołów muzyka - Slipknot i Stone Sour.

Specyfikacja Orange Signature #4 Jim Root Terror Head:

  • Moc: 15/7 watów,
  • Potencjometry: Volume, Gain, Bass, Mid, Treble,
  • Pętla efektów na lampie 12AT7,
  • Wyjścia głośnikowe: 1 x 16 Ohm i 2 x 8 Ohm.


W ofercie firmy Orange znajdzie się również nowy model kolumny (również sygnowany przez Roota) - #4 Jim Root PPC212. Zamknieta, dwugłośnikowa konstrukcja 2 x 12" wykończona została czarną, winylową okleiną z podpisem gitarzysty Slipknot na panelu frontowym.

Jim Root tak opisuje swoje wrażenia:

"To, że ten wzmacniacz stanie się teraz moim numerem jeden w secie, którego używam z Slipknot jest chyba oczywiste! Chociaż nigdy nie byłem miłośnikiem umieszczania logotypów na moich sprzętach tym razem zrobiłem mały wyjątek..."


Jim Root zaprezentuje nowe wzmacniacze Orange 21 stycznia na stanowisku marki w hali targowej NAMM 2012.

(krn)