NAMM 2012: nowy głośnik Eminence Eric Johnson EH1250 Signature

Newsy
NAMM 2012: nowy głośnik Eminence Eric Johnson EH1250 Signature

Renomowana amerykańska firma Eminence Speaker LLC, od lat zajmująca się produkcją znakomitych głośników, wprowadza w tym roku do swojej oferty nowy, 12-calowy model sygnowany nazwiskiem Erica Johnsona.

Firma Eminence dobrze wie co to znaczy brzmienie vintage - przez lata produkowała głośniki dla największych producentów wzmacniaczy współtworząc osławioną legendę brzmienia lat 60-tych. Inżynierowie firmy nie mieli więc problemów z zaprojektowaniem pierwszego modelu głośnika, sygnowanego nazwiskiem wirtuoza gitary i 'pierwszego fana' klasycznego brzmienia, Erica Johnsona.

Eminence Eric Johnson EH1250 Signature to 50 watowy głośnik o rozmiarze 12 cali mogący pracować zarówno przy impedancji 8 jak i 16 Ohmów. Sercem tego modelu jest magnes AlNiCo, który w połączeniu z najwyższej klasy komponentami gwarantuje klasyczne, ciepłe i bogate brzmienie lat 60-tych i 70-tych z agresywnymi niskimi tonami, ciepłym środkowym paśmie oraz podatną na artykulacje górą.

"Jestem naprawdę bardzo zadowolony faktu powstania tego głośnika. To pierwszy od wielu lat model, którego brzmienie po prostu kocham" powiedział o głośniku Eric Johnson.

"Żadne inne nazwisko nie kojarzy mi się z brzmieniem vitage bardziej niż właśnie Johnson" - komplementował prezes Eminence, Chris Rose. "Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Ericiem. W końcu to on sam wybrał firmę Eminence, aby ta przeniosła jego niepowtarzalne, klasyczne brzmienie do jednej z najlepszych konstrukcji głośnikowych dostępnych w sklepach dla każdego."

(krn)