Cedrowy T.Burton

Newsy
Pozostałe artykuły marki T. BURTON
Cedrowy T.Burton
Firma T.Burton wprowadza do oferty model Forestriver - gitarę akustyczną z cedrową płytą wierzchnią.

Zapewne wielu zapyta:
"dlaczego z cedru, skoro T.Burtony są gitarami akustycznymi, a do ich budowy powinien być stosowany świerk ? Cedr znalazł przecież zastosowanie raczej w budowie gitar klasycznych?"

Zgadza się, zazwyczaj akustyki buduje się ze świerku. A jednak… drewno cedrowe w gitarach akustycznych zostało już docenione przez artystów takich jak Jarosław Śmietana czy Wojciech Waglewski, co może być wystarczającą rekomendacją i zachętą.

{M4_image 0}Warto zatem zastanowić się nad zadanym na początku pytaniem.

Gitary akustyczne ze świerkową płytą wierzchnią posiadają cenione w muzyce rockowej i country jasne, szkliste brzmienie. Dźwięki wydobywające się z takiego instrumentu okazują się jednak zanadto ostre, kiedy chcemy zagrać łagodniejsze rodzaje muzyki, jak np. jazz czy akompaniament do poetyckiej piosenki. W takiej sytuacji trzeba szukać innego rozwiązania...

Gitara akustyczna z płytą wierzchnią z cedru, chociaż ma metalowe struny, brzmi łagodnie, a dźwięk nie jest ostry, lecz okrągły i stonowany.

{M4_image 1}

Znamy więc już odpowiedź wyjaśniającą przyczyny wprowadzenia cedrowego T.Burtona "Forestriver". Gitara ta wypełni istniejącą na polskim rynku lukę, wiążącą się z brakiem gitar akustycznych z cedrową płytą wierzchnią.

{M4_image 2}Jedną z pierwszych osób, które miały okazję zagrać na gitarze T.Burton Forestriver, a tym samym ją przetestować, był znakomity gitarzysta jazzowy, Marcin Olak. Pan Marcin współpracował z zespołem Antoniny Krzysztoń oraz z Korą, obecnie koncentruje się na autorskim projekcie - Marcin Olak Trio ({LINK:www.marcinolak.com}).

O nowym instrumencie z logo T.Burtona powiedział: "T.Burton Forestriver to dobra gitara, którą z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim początkującym i średnio zaawansowanym gitarzystom. Za bardzo rozsądną cenę dostajemy naprawdę fajny instrument: zrobiony z drewna (żadnej sklejki!), starannie wykonany, z przyzwoitą elektroniką na pokładzie. Proporcja jakości do ceny jest naprawdę imponująca - sądzę, że zostanie to docenione przez wielu kupujących."

Więcej informacji: www.tburtonguitars.com

 

 

  Dystrybutor: Kisielewski
WWW: www.kisielewski.com.plul. Węglowa 1/3
60-122 Poznań
tel.: + 48 61 62 32 500