Sprzęt: najchętniej czytane w 2011 roku na stronie MagazynGitarzysta.pl

Newsy
Sprzęt: najchętniej czytane w 2011 roku na stronie MagazynGitarzysta.pl

Limitowane gitara LTD Slayer Reign in Blood, Nowa linia gitar Gibsona - Melody Maker, wzmacniacz Fender Mustang III... Zobaczcie jakie tematy i informacje sprzętowe cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem na portalu Magazynu Gitarzysta w 2011 roku.

Miniony rok przyniósł branży gitarowej mnóstwo ciekawych, czasem innowacyjnych, innym razem klasycznych rozwiązań i wiele nowych produktów. Przedstawiamy krótkie sprzętowe podsumowanie 2011 roku na naszej stronie MagazynGitarzysta.pl.

Sprawdźcie sami jakie newsowe tematy cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem:

1. Limitowane LTD Slayer Reign in Blood

Z okazji 25 rocznicy wydania przełomowego albumu "Reign in Blood" Slayera, firma ESP wypuści na rynek limitowaną edycję gitary ozdobioną grafikami pochodzącymi właśnie z tego albumu.

***

2. Nowa linia gitar Gibsona - Melody Maker

Gibson spróbował połączyć zalety swoich najlepszych korpusów wraz z wysoką jakością wykonania gitar "student line" z 1959r. Efekt był piorunujący, gdyż otrzymano niezwykłą serię instrumentów, które niebawem będą dostępne również w Polsce.

***

3. Nowy wzmacniacz Fender Mustang III

Polski dystrybutor produktów Fendera, firma Aplauz poinformowała, że od lutego będzie można kupić w sklepach nowy model wzmacniacza - Mustang III. Tym razem będzie to jeszcze mocniejsza, ale i mniejsza konstrukcja z cyfrową modulacją brzmień.

***

4. Luxtorpeda się zbroi czyli nowe wiosło Litzy

Robert Friedrich, którego znamy bardzo dobrze z występów w Acid Drinkers, 2Tm2,3, a ostatnio w Luxtorpedzie zaopatrzył się w nową gitarę. Litza od zawsze jest wielkim zwolennikiem starych, analogowych sprzętów i gitar vintage - właśnie dlatego jego wybór padł na Duesenberga CC Fullerton.

***

5. Program Guitar Pro 6 kompatybilny z gitarą Fretlight

Guitar Pro cieszy się dużą popularnością wśród adeptów sztuki gitarowej z oczywistych powodów. Teraz jest on w pełni kompatybilny z innym ciekawym wynalazkiem tj. gitarą Fretlight - posiadającą sprytnie ukryte diody LED na każdy progu.

***

6. Innowacyjny Epiphone Les Paul Ultra III

Większość współczesnych gitarzystów ceni sobie instrumenty o sprawdzonym kształcie i stonowanym designie. Epiphone, projektując Les Paul Ultra III, postawił właśnie na tego typu klasykę, wzbogacając ją o doskonałe innowacje techniczne. Dzięki nim, prezentowany model to coś więcej niż standardowy Les Paul.

***

7. Innowacyjny pedalboard Digitech iPB-10

Digitech iPB-10 nie jest typowym multiefektem, a innowacyjnym pedalboardem współpracującym z tabletami iPad/iPad 2. Wyglądem przypomina on jednak rozbudowane stompboxy serii RP. Urządzenie ma współpracować z darmową aplikacją iPB-Nexus przeznaczoną na tablety firmy Apple.

***

8. Ekstremalny Ibanez RG2011SCBK

Niewiarygodnie głęboki cutaway i 30 progów? Nowy gitara Japończyków to raczej ukłon w stronę zwariowanych shredderów niż zapowiedź nowej serii gitar. Inwencji twórczej możemy pogratulować, ale u licha, po co komu aż tyle?

***

9. Limitowany Mayones na Dzień Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości, powstała nowa, limitowana edycja gitary Mayones! Model Setius Rock Niepodległości 2011, tak jak w roku ubiegłym, powstał zaledwie w trzech egzemplarzach. Swoją premierę gitara będzie miała 11 Listopada 2011 roku podczas koncertu ROCK Niepodległości.

***

10. Musikmesse 2011: zrób sobie gitarę Sunsmile

Samemu złożyć sobie wiosło? Czemu nie... Na rynku pojawiają się firmy oferujące gotowe zestawy, w których znajdziemy wszystkie elementy do budowy gitary. Naszej redakcji na targach Musikmesse wpadło w oko stoisko jednego z takich producentów - SSMII.

***

Przypominamy również o corocznym plebiscycie, w którym to właśnie Wy, czytelnicy portalu Gitarzysty, wybieracie najciekawsze muzyczne wydarzenia minionego roku!

Jak zagłosować? Wystarczy do maila skopiować szablon dostępny pod TYM ADRESEM i w odpowiednie pola wpisać swoje typy. Pierwsze miejsce jest równoznaczne z dodaniem przez nas pięciu punktów, drugie - trzech, a ostatnie - jednego.

Maile wysyłamy na adres: kubicki@magazyngitarzysta.pl do północy między 19 a 20 stycznia 2012 roku. Wyniki już następnego dnia...

(krn)