Księżycowe gitary

Newsy
Księżycowe gitary
Luna Guitars to firma znana z gitar ozdobionych niezwykłymi grafikami. Właśnie ukazały się nowe instrumenty z serii Neo.

"To coś więcej niż gitara, to uczucie" - słowa te stały się maksymą firmy Luna Guitars. Jej ideą przewodnią jest tworzenie instrumentów w dostępnej cenie, ale z artystyczną nutką. Firma zasłynęła niezwykłymi grafikami, które umieszczała na korpusach swoich instrumentów oraz wymyślnymi inkrustacjami na ich podstrunnicach.

W nowej serii, Neo, znajdziemy gitary z bardziej ascetycznym wykończeniem. Nutkę elegancji wprowadzają markery przedstawiające kolejne fazy księżyca. Jedynym urozmaiceniem są płytki maskujące, tworzące razem z korpusem charakterystyczną linię, nawiązującą do symbolu Yin-Yang. Płytki te, w zależności od wykończenia, mogą być stonowane, lub opatrzone artystyczną grafiką.

{M4_image 0}

Do budowy korpusu wykorzystano lipę, w brzmieniu należy się więc spodziewać podkreślonego niższego środka. Klonowy gryf ma wygodny profil "slim", który ma ułatwiać grę we wszystkich pozycjach. Podstrunnicę wykonano z palisandru.

{M4_image 1}
{M4_image 2}

Więcej informacji: www.lunaguitars.com

 

(K. I.)

 


Zobacz więcej - Vicki Genfan gra na gitarze akustycznej Luna Trinity, posiadającej bardzo oryginalny otwór rezonansowy: