Marshall kupuje firmę Eden Bass Amps

Newsy
Marshall kupuje firmę Eden Bass Amps

Przedstawiciele US Music Corp, właściciela Eden Bass Amps, potwierdzili informacje o sprzedaży tej cenionej marki gigantowi branży muzycznej, firmie Marshall Amplification. Umowę sprzedaży podpisano 22 grudnia.

W oficjalnym oświadczeniu Jonathana Ellery, dyrektora ds. marketingu Marshalla czytamy:

"Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dodać do naszego katalogu tak rozpoznawalną i lubianą markę. Jesteśmy przekonani, że połączenie świetnej strategii i pomysłów marki Eden oraz potencjału linii wzmacniaczy Marshall pozwoli zwiększyć obecność produktów tego renomowanego producenta wzmacniaczy basowych na całym świecie. Jesteśmy gotowi zainwestować naprawdę dużo w rozwój nowych linii produktowych i szerzenie popularności marki Eden".

Barry Ryan, prezes US Music Corp dodaje:

"Sprzedaż Eden Bass Amps firmie Marshall była rezultatem wielu dyskusji na temat kondycji i przyszłości marki - należy ją pojmować jako krok naprzód w kierunku jeszcze większej kreatywności tworzenia i rozwoju produktów Eden. Nasza firma pozostaje ciągle w kontakcie z tą znakomitą marką - będziemy reprezentować jej interesy na terenie Stanów Zjednoczonych jako wyłączny dystrybutor".

Od nowego roku menedżerem ds. marki Eden zostanie wieloletni pracownik spółek Marshall Amplification - M. Green. Jego zadaniem będzie rozszerzanie zainteresowania tą znakomitą marką wzmacniaczy na całym świecie. Green również nie kryje swojego zadowolenia:

"Jestem bardzo podekscytowany tym, że będę mógł nadzorować wzrost i rozwój jednej z najlepszych marek basowych w całym przemyśle muzycznym. Z zasobami i możliwościami Marshalla planujemy prowadzić markę Eden do przodu, kontynuować i rozwijać globalnie zainteresowanie jej produktami".

***

Amerykańska firma Eden działająca od 1976 roku, zalicza się do ścisłej światowej czołówki producentów wzmacniaczy, głośników i zestawów basowych. Założycielem firmy jest David Eden, elektronik, który rozpoczynał swoją karierę w firmie SWR i tam zdobywał doświadczenie. Jak twierdzi producent, Eden jest jedyną firmą na świecie, która buduje kolumny basowe w oparciu o swoje własne, najwyższej jakości głośniki.

Zestawy basowe Eden charakteryzują się bardzo dużą uniwersalnością w zastosowaniach muzycznych, doskonałą, skuteczną korekcją brzmień, która oparta jest na rozbudowanym trójpasmowym systemie sterowania środkowymi zakresami. Dzięki takiej konstrukcji korektora, można "wydobyć" ze wzmacniacza najwięcej tzw. ciepłych brzmień z których słyną konstrukcje tej marki.

Czy współpraca z Marshallem przyniesie marce Eden wymierne korzyści? Szczerze na to liczymy, gdyż sprzęt tego producenta naprawdę zasługuję na uwagę większego grona muzyków.

Poniżej krótka prezentacja produktów Davida Edena:

(krn)