Sygnowana kaczka Cry Baby Joe Bonamassa

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUNLOP
Sygnowana kaczka Cry Baby Joe Bonamassa

Chociaż informacja ta nie znalazła się jeszcze na oficjalnej stronie firmy Dunlop wygląda na to, że podczas zbliżających się targów sprzętu muzycznego NAMM 2012 zaprezentowany zostanie nowy model Cry Baby sygnowany przez genialnego gitarzystę, Joego Bonamassa.

Joe Bonamassa wybitnym gitarzystą jest! Koniec, kropka. Jego nazwiskiem sygnowane są tylko najlepsze konstrukcje, zarówno wśród gitar (Gibson Les Paul Joe Bonamassa Signature) jak i wzmacniaczy czy efektów (stack Clear Sonic JB-4, ściśle limitowany head Carol Ann JB-100, efekt Dunlop Signature Fuzz Face).

Do tego sprzętowego grona dołączy już niedługo efekt typu wah-wah czyli popularna kaczka wyprodukowana dla tego gitarzysty przez firmę Dunlop.

Nowa kaczka Cry Baby nie różni się zbytnio wizualnie od swojego pierwowzoru - pedał do regulacji został wykończony w kolorze połyskującej miedzi, na gumowym gripie oraz tabliczce z przodu urządzenia znalazły się podpisy gitarzysty.

Sam układ elektroniczny został jednak odpowiednio dostosowany do preferencji Bonamassy poprzez użycie klasycznych komponentów, dodanie kondensatora Halo (dla zwiększenia dynamiki) oraz zastosowanie na wyjściu sygnału specjalnego buforu (dynamicznie dostosowuje on impedancję do tak często używanych przez Bonamasse efektów typu fuzz). Co ciekawe urządzenie wyposażono również w przełącznik zmieniający tryb pracy kaczki z true-bypass na non-true-bypass.

Dzięki wprowadzonym modyfikacjom inżynierzy Dunlopa chwalą się jedną z najbardziej podatnych na ekspresję muzyka konstrukcji w całej historii efektu Cry Baby.

Sam Joe Bonamassa też nie kryje swojego zadowolenia:

"Pierwszy kaczką, jaką sobie kiedykolwiek kupiłem była właśnie Cry Baby, było to ponad 25 lat temu. Teraz jestem naprawdę zaszczycony, że moje nazwisko znalazło się nam tym cacku. Mam nadzieję, ze efekt będzie przynosił wiele radości podczas koncertów".

Więcej informacji znajdziecie na stronie gitarzysty (gdzie można już zamawiać nową sygnaturę Cry Baby Joe Bonamassa):

http://jbstore.jbonamassa.com/equipment/joe-bonamassa-signature-dunlop-cry-baby-pedal-pre-sale-with-free-collectible-shirt/

(krn)