Retro-King Plexi 100

Newsy
Retro-King Plexi 100
Firma Retro-King wprowadza do oferty nowy model wzmacniacza typu "head": Plexi 100.

Plexi 100 jest repliką słynnego 100W Marshalla z późnych lat sześćdziesiątych. Wzmacniacz ma półprzewodnikowy prostownik, trzy lampy 12AX7 w przedwzmacniaczu, cztery EL-34 w końcówce mocy i wierne oryginałowi repliki transformatorów Heyboera. Tak jak w pierwowzorze, elektronika wzmacniacza wykonywana jest ręcznie techniką "punkt do punktu".

Produkty Retro-King są wykonywane ręcznie przez gitarzystę - Chucka Deana. Posiada on w swej kolekcji najlepsze wzmacniacze z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Dzięki temu wie jak powinna wyglądać i brzmieć typowa, klasyczna konstrukcja. W procesie produkcyjnym używa wyłącznie wyselekcjonowane komponenty. Wzmacniacze testuje i surowo ocenia tak, jakby miał na nich sam grać.

Dokładna specyfikacja: 2 kanały; 4 wejścia (high + low); kanały "bright" i "normal"; Pokrętła Treble, Bass, Presence i 2x Volume; 4 sparowane lampy mocy JJ EL34; 3 lampy JJ 12AX7 w preampie, prostownik półprzewodnikowy, transformatory Heyboer, dwa wyjścia na kolumny; przełącznik 4-8-16 Ohm; panel "plexi"; kondensatory Dijon "mustard"; rezystory z kompozytu węglowego; stalowy "chassis".

Więcej informacji: www.retrokingamps.com

 

{M4_image 0}
{M4_image 1}