Moog MF-108 Cluster Flux - modulator z najwyższej półki

Newsy
Moog MF-108 Cluster Flux - modulator z najwyższej półki

Najnowszy przedstawiciel rodziny efektów z serii Moogerfooger jest już dostępny. Moog MF-108 Cluster Flux to w pełni analogowy, wszechstronny, inspirujący i wytrzymały efekt, pozwalający uzyskać klasyczne brzmienia typu flanger, chorus oraz vibrato.

Seria Moogerfooger została stworzona z myślą o pracy zarówno z sygnałami instrumentalnymi, jak i liniowymi. Wyposażono ją w prosty układ przedwzmacniacza pozwalającego dopasować sygnał wyjściowy z instrumentu, konsolety czy przetwornika do sygnału wejściowego urządzenia.

W odróżnieniu od innych kostek podłogowych podobnej klasy, Cluster Flux pozwala na wydobycie szerokiego spektrum brzmień opartych na modulowanych liniach opóźniających. Efekt został wyposażony w bogaty zestaw kontrolerów na panelu przednim, modulację LFO o różnych kształtach fali oraz funkcje kontroli za pomocą napięcia sterującego CV i MIDI.

Dzięki możliwości modulacji za pomocą generatora LFO, MF-108M Cluster Flux dostarcza muzykom o wiele więcej możliwości niż tradycyjne efekty chorus/flanger. Wykorzystując przebiegi sinus, trójkątny, piłokształtny i wznoszący dla LFO, można uzyskać wiele nowych rodzajów opóźnienia sygnału w stylu analogowym (BBD). Wejście MIDI IN można wykorzystać do sterowania kontrolerami parametrów czasu opóźnienia (Delay Time), spektrum (Range), Feedback, poziomu wyjściowego, kształtu fali LFO, tempa LFO, poziomu dla LFO i miksu.

Moog MF-108 Cluster Flux to unikalne urządzenie łączące w sobie jakość brzmienia oferowaną przez technologię analogową, ogromne możliwości oraz wysoką jakość wykonania. Z uwagi na plastyczność i nieprawdopodobne możliwości brzmieniowe ideałem byłyby wersje programowalne, pozwalające na wykorzystanie wszystkich możliwości urządzenia na scenie.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych Moogerfoogerów, mamy do czynienia ze sprzętem w pełni analogowym. Sprzęt jest dostępny od ręki w sugerowanej cenie detalicznej 2230 PLN brutto.

Krótka prezentacja możliwości tego znakomitego modulatora poniżej:

Nie każdego będzie stać na zakup takiego efektu podłogowego - pamiętajmy, że seria Moogerfooger pracuje w znacznie szerszym paśmie, niż ma to miejsce w większości kostek efektowych - jest to sprzęt profesjonalny i z pewnością godny polecenia zawodowym muzykom.

Czasami jednak warto, na rzecz tak kreatywnych urządzeń, zrezygnować z kilku chwilowych uciech.

Więcej informacji na stronie producenta:

http://moogmusic.com/products/moogerfoogers/mf-108m-cluster-flux/

(krn)