Nowy overdrive T-Rexa - Hobo Drive

Newsy
Pozostałe artykuły marki T-REX
Nowy overdrive T-Rexa - Hobo Drive

Obok efektów firmy T-Rex trudno przejść obojętnie. Jedną z tegorocznych nowości w ofercie tego producenta jest overdrive/preamp z możliwością podbicia sygnału. Nowy stompbox Hobo Drive zdają się kontynuować wypracowaną innowacyjność i renomę co nas, gitarzystów, oczywiście bardzo cieszy.

Firma T-Rex założona w 1996 zajmowałaś się początkowo produkcją kontrolerów MIDI. Jednak kiedy w 2002 zaczęli produkcję efektów bardzo szybko zyskali renomę dzięki ciekawym konstrukcjom. W tym roku wzbogacają swoją ofertę o m.in. nowy fuzz, overdrive i kaczkę wah-wah. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej efektowi T-Rex Hobo Drive.

Pod nazwą Hobo Drive kryje się bardzo ciekawy przester gitarowy działający na zasadzie preampu. Jest to efekt typu overdrive, w którym możemy decydować jak dużo przesterowanego sygnału wysłać do stopnia końcowego. Co ciekawe, Hobo Drive posiada również wbudowany układ boostera - podbicie sygnału udostępnia nie tylko pokrętło Boost oraz dedykowany włącznik, ale także przełącznik Pre/Post. Pozwala on wybrać czy sygnał ma być podbity przed sekcją overdrive, czy po przejściu przez nią.

Oprócz wymienionych Hobo Drive wyposażono w potencjometry Preamp, Tone i Master oraz w standardowe wejście i wyjście typu jack 1/4". Hobo Drive może być zasilany baterią 9V lub za pośrednictwem zewnętrznego zasilacza.

Najważniejsze cechy T-Rex Hobo Drive:

  • wszechstronny overdrive
  • pracuje jak prawdziwy preamp
  • podbicie sygnału Boost
  • przełącznik pre/post boost
  • kontrolery: On/Off, Preamp, Master, Tone, Boost button, Boost knob, Pre/post Boost


Cena: ok. 250 funtów

Przypomnimy tylko, że do znanych użytkowników tych efektów należą m.in.: David Gilmour, Carlos Santana, Steve Lukather czy John Mayer. Te nazwiska mówią same za siebie...

(krn)