Programowalny equalizer od Source Audio

Newsy
Pozostałe artykuły marki SOURCE AUDIO
Programowalny equalizer od Source Audio

Source Audio Programmable EQ to nowoczesny i bardzo prosty w obsłudze equalizer, w którym dzięki 4 komórkom pamięci możemy zapisać gotowe ustawienia korektora. To kompaktowe urządzenie cechuje wytrzymała, aluminiowa obudowa oraz szybki dostęp do różnych ustawień EQ bez użycia rąk.

Firma Source Audio powstało w 2005 roku. Założycielami firmy byli inżynierowie i naukowcy zatrudnieni wcześniej w firmie Kurzweil Music Systems i Thomas H. Lee Partners. Efektów z logiem SA używają m.in. Steven Wilson (Porcupine Tree, Blackfield) czy Billy Sheehan z Mr. Big.

Nowość w ofercie Source Audio, Programmable EQ, to rozbudowany equalizer w postaci kostki podłogowej. Do dyspozycji użytkownika oddano 7 pasm, a każde z nich możemy podbić lub stłumić w zakresie 18 dB. Do dyspozycji mamy również dodatkowe pasmo częstotliwości (62Hz) dostępne dzięki funkcji Octave Extend, która optymalizuje EQ dla basu.

Użytkownik ma do wyboru 4 presety dostępne za pomocą funkcji 'scroll' tak więc ustawienia można zmieniać bez użycia rąk, za pomocą footswitcha. Co więcej, efekt posiada wejście MIDI co pozwala na połączenie go z innymi urządzeniami (np. POD, Eventide Space Reverb, TC Nova System lub innymi kompatybilnymi z MIDI). Programmable EQ to także booster (+12dB) tak więc można go używać również do podbicia głośności. Efekt zasilany jest baterią 9V lub poprzez zasilacz (opcjonalnie). Sugerowana przez producenta centa tego ciekawego korektora to 209 dolarów.

Nieważne więc na jakim grasz instrumencie oraz w jakim stylu - Source Audio Programmable EQ jest wspaniałym narzędziem dla każdego muzyka.

(krn)