Line 6 POD HD Pro - rackowa rewolucja?

Newsy
Pozostałe artykuły marki LINE 6
Line 6 POD HD Pro - rackowa rewolucja?

Zapowiadana przez firmę Line 6 jako 'najbardziej zaawansowana w historii', rackowa wersja procesora dźwięku POD HD Pro ujrzała w końcu światło dzienne. Urządzenie kryjące się pod tą nazwą jest z pewnością najbardziej profesjonalnym procesorem efektów i symulacji w ofercie amerykańskiej marki.

POD HD Pro to w pełni profesjonalny procesor efektów, wykorzystujący technologię Modelingu HD znaną z innych urządzeń tej serii. W bibliotece urządzenia znajdują się 22 symulacje wzmacniaczy, 16 symulacji kolumn, ponad 100 symulacji efektów oraz 8 mikrofonów. Wszystkie z nich są realizowane w oparciu o niezwykle zaawansowane metody cyfrowe autorstwa Line 6. Firma, jako pionier i obecny lider technologii modelowania, stworzyła system o naprawdę wyjątkowym realizmie. Modeling HD to rozwiązanie, które wykracza daleko poza znane dotąd granice modyfikacji brzmienia.

Nowy, rackowy Line 6 dysponuje bogatym zestawem symulacji wzmacniaczy. W jego arsenale znajdują się najlepsze w historii modele vintagowe, współczesne oraz najbardziej hi-endowe wzmacniacze wszech czasów . Urządzenie posiada ponad 100 symulacji efektów takich jak delay'e, reverby, modulatory, przestery, filtry i wiele innych. Istnieje możliwość wpięcia aż ośmiu efektów w tor sygnałowy jednocześnie. Każdy użyty moduł dysponuje szeregiem zmiennych parametrów, których ilość i zakresy są zgodne z tym, co jest obecne w fizycznie istniejących modelach.

Tor sygnałowy PODa HD Pro to nie tylko wzmacniacze i efekty. Line 6 pomyślał również o realizacji rzeczywistego brzmienia skonfigurowanej z głową kolumny oraz mikrofonu użytego do jej nagłośnienia. Do dyspozycji jest szesnaście kolumn, wiernie odzwierciedlających parametry akustyczne ich rzeczywistych odpowiedników oraz osiem flagowych mikrofonów.

Wielu legendarnych artystów uzyskiwało swoje unikalne brzmienie przepuszczając sygnał gitary przez dwa wzmacniacze jednocześnie. POD HD Pro udostępnia również i tę opcję. Dwa niezależne tory wzmacniaczy i efektów z możliwością zdefiniowania balansu pomiędzy nimi, pozwalają na stworzenie absolutnie niepowtarzalnego zestawu sprzętowego. Intuicyjny i czytelny interfejs umożliwia bardzo szybką konfigurację urządzenia oraz sprawną zmianę ustawień i presetów. Dołączone oprogramowanie POD HD Pro Edit pozwala na edycję, zapis oraz odczyt ustawień PODa z poziomu komputera.

Krótką prezentację nowego Line 6 znajdziecie poniżej:

Line 6 jako firma nadążająca za aktualnymi trendami stworzyła urządzenie będące alternatywą dla gigantycznych stacków gitarowych i rozbudowanych pedalboardów. Dzięki zastosowaniu naprawdę przyzwoitego modelingu brzmienia w przypadku PODa HD Pro mamy do czynienia z wszystkim co potrzebne nieprzesadnie wymagającemu gitarzyście zarówno na scenie jak i podczas prób czy w studio.

Pozostaje tylko pytanie: czy setki symulacji zapakowane do zgrabnego, 19-calowego pudełka o rozmiarze 2U w racku to rozwiązanie na tyle uniwersalne, że zdominuje klasyczne, analogowe konstrukcje? W moim odczuciu nie... Jeszcze nie. I dobrze.

(krn)