Jubileusz Kisielewskiego

Newsy
Pozostałe artykuły marki
Jubileusz Kisielewskiego
Na ścianie gabinetu założyciela firmy - Grzegorza - do dziś wisi pierwsza faktura wystawiona przez jego firmę. Dokument sprzedaży datowany jest na 12 kwietnia 1988 roku. Od tamtego momentu mija dokładnie 20 lat.
{M4_image 0}

Koniec lat 80., czas wielkiego przełomu, kiełkuje polski kapitalizm, powstają firmy "wszelkiej maści", różnego autoramentu i asortymentu. Jak grzyby po deszczu wyrastają też przedsiębiorstwa działające w branży muzycznej. W tamtym czasie wystarczyło być bacznym obserwatorem, aby zauważyć, czego potrzebują ludzie. Grzegorz Kisielewski, będąc gitarzystą, szybko dostrzegł brakujące i niezbędne ogniwo polskiego muzycznego rynku - futerały na instrumenty. Początki firmy to mały warsztat w Poznaniu, gdzie powstawały pierwsze produkty pod marką KISIELEWSKI.

{M4_image 1}Futerały przynoszą sukces, produkcja i zasięg dystrybucji systematycznie zwiększają się przez całe lat 90. Produkty opatrzone znakiem firmowym KISIELEWSKI stają się powszechnie znane i docenianie przez muzyków w całym kraju. Właściciel firmy osobiście projektuje towary, nadzoruje prace oraz... konstruuje maszyny i urządzenia do produkcji futerałów.

Nowe tysiąclecie to czas kolejnych wyzwań. Firma poszerza zakres działalności. Zaczyna zajmować się dystrybucją sprzętu muzycznego. W roku 2003 ma miejsce ważne wydarzenie, firma wprowadza na polski rynek nową markę gitar akustycznych - T.BURTON. Gitary te w latach kolejnych zdobywają spore grono fanów. Firma KISIELEWSKI staje się właścicielem marki i producentem tego sprzętu. Do T.BURTONA wkrótce dołączają gitary klasyczne FARRA oraz mikrofony SELENE.

{M4_image 2}Bardzo istotnym momentem jest rok 2005, kiedy to firma zaczyna zajmować się dystrybucją uznanych światowych marek gitar GARRISON oraz trochę później TAYLOR. Aby w pełni zadowolić wymagających polskich muzyków, w asortymencie firmy pojawiają się też legendarne efekty gitarowe ELECTRO-HARMONIX. W ostatnim czasie na rodzinnym portrecie marek dystrybuowanych przez firmę KISIELEWSKI pojawiły się BENEDETTO, FLAXWOOD oraz L.R. BAGGS.

Dwudziestka to wiek, w którym można śmiało snuć plany na przyszłość. KISIELEWSKI ma jasne i sprecyzowane plany. Priorytetem nadal będzie dbanie o zadowolonych klientów. Maksyma firmy pozostaje niezmienna od dawien dawna: Wsłuchiwać się pilnie, czego od nas oczekujesz. Jak zapewnia jubilat, mimo tylu lat działalności w branży muzycznej, słuch firmy KISIELEWSKI pozostaje perfekcyjny.

 

WWW: www.kisielewski.com.pl

ul. Węglowa 1/3
60-122 Poznań
tel.: + 48 61 62 32 500