Nowe zasilacze firmy Cioks

Newsy
Pozostałe artykuły marki CIOKS
Nowe zasilacze firmy Cioks

Na tegorocznych targach MusikMesse duńska firma Cioks zaprezentowane zostały 3 nowe zasilacze. Modele DC 8 i AC 8 to mniejsze odpowiedniki zasilaczy DC10 i AC10. Zasilacze przeznaczone są do małych i średnich pedalboardów. Zasilacz Pussy Power to natomiast propozycja dla odważnych gitarzystów.

DC8 posiada 8 wyjść podzielonych na 6 izolowanych sekcji i przeznaczony jest do efektów zasilanych prądem stałym o różnych napięciach - 9, 12 V oraz przy wykorzystaniu dedykowanych kabelków 18 i 24V. Oprócz 4 wyjść o mocy 100 mA każde do dyspozycji są 2 sekcje o mocy 300 mA, które zaprojektowano z myślą o prądożernych efektach TC Electronic Nova, Eventide Modfactor, czy Elektro-Harmonix.

AC8 sprawdzi się, gdy oprócz efektów wymagających prąd stały, w pedalboardzie znajdują się efekty na prąd zmienny. Efekt ma 5 izolowanych sekcji, dwie pierwsze z napięciem 9V, kolejne dwie na 9 lub 12V oraz ostatnia z prądem zmiennym 9 i 12V o mocy 800 mA. Sekcja z prądem zmiennym idealnie nada się do efektów Line 6, Hughes & Kettner, Elektro Harmonix, czy Digiteh Whammy lub JamMan.

Pussy Power to specjalna edycja zasilacza DC10, posiadająca podobne cechy, co DC10 z tym, że w zdecydowanie odważniejszym designie. Zasilacz skierowany jest do gitarzystów potrzebujących profesjonalnego zasilacza w odbiegającym od standardów wyglądzie.

Zasilaczom do efektów firmy Cioks nie możemy nic zarzucić, ale nazwa Pussy Power i jednoznaczna grafika na obudowie to już lekka przesada...

(krn)