Riff zaprasza na Tommy Denander Workshops

Newsy
Riff zaprasza na Tommy Denander Workshops

Salony Muzyczne Riff zapraszają wszystkich fanów gitary na warsztaty z Tommy'm Denanderem, które odbędą się 15 września o godzinie 18:00 w Salonie Muzycznym Riff przy Pl. Konstytucji 5 w Warszawie.

Denander współpracował m.in. z: TOTO, BB Kingiem, Carlosem Santaną, Jeffem Beckiem, Steve'm Vai'em, Jimmy'm Page'm, Paulem Stanley'em i wieloma innymi gwiazdami...

Mając na koncie udział w nagraniu ponad 2000 albumów i 1800 skomponowanych piosenek można Tommy’ego Denandera bez wątpienia zaliczyć do jednego z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych gitarzystów studyjnych naszych czasów.

Podczas warsztatów Tommy Denander Workshops 2011 artysta opowie o drodze jaką przeszedł w swojej karierze, pochwali się swoimi metodami pracy oraz sposobem podejścia do muzyki i nagrywanych utworów.

W związku z powyższym Tommy opowie również o swoich "narzędziach pracy", przedstawi różne techniki gry jakie stosuje do osiągnięcia niesamowitego brzmienia.

W centrum uwagi znajdzie się przede wszystkim model gitary VGS sygnowany jego imieniem TD Special z progami True Temprament i mostkiem Evertune. Przed udaniem się na jego warsztaty polecamy lekturę naszego testu tego wiosła - znajdziecie go TUTAJ.

Tommy wyczerpująco opowie o tym, dlaczego zdecydował się na zastosowanie w swojej gitarze tak nowatorskich rozwiązań jakimi są Evertune i True Temprament. Opowie także o swoich doświadczeniach ze wzmacniaczami Laboga Alligator jak i Mr. Hector, które stanowią nieodłączną część jego wyposażenia zarówno na scenie jak i w studio. Tommy przedstawi sposób w jaki należy pracować z tego rodzaju sprzętem oraz zdradzi parę trików i sztuczek przydatnych w codziennej pracy z tymi wzmacniaczami.

Nie zabraknie również ciekawych wskazówek na temat overdubbingu, jaki i innych studyjnych sekretów jego pracy. A już z całkowitą pewnością będzie można nacieszyć ucho jego wirtuozerską grą.

Występ i warsztaty odbędzie się dnia 15.09.2011 o godzinie 18:00 w Salonie Muzycznym Riff przy Pl. Konstytucji 5 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy.