Epifani Custom Sound

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIFANI
Audiostacja została wyłącznym dystrybutorem renomowanego producenta nagłośnienia basowego - Epifani Custom Sound. Pierwsza dostawa sprzetu tej firmy pojawi się w ciągu kilku dni.

Założona przez Nicka Epifani w 1992 r. nowojorska firma od początku swojego istnienia specjalizuje się w konstrukcjach bezkompromisowych i nowoczesnych, które są w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających muzyków. Flagowa seria Ultra Light jest doskonałym przykładem realizacji trzech bazowych reguł, przyjętych przez firmę:

Innowacje: Epifani chętnie sięga po nowoczesne rozwiązania i często przeciera w tej dziedzinie szlaki w światku nagłośnienia basowego. Każdy element ma znaczenie - wymiary, materiały, technika konstrukcji, strojenie kolumn, jakość głośników i komponentów elektronicznych, masa i uniwersalność urządzeń. Wzmacniacze UL zostały wyposażone w końcówki mocy pracujące w klasie D, dzięki czemu posiadają dużą moc przy niewielkim zużyciu prądu oraz liniową charakterystykę brzmieniową. Wyposażane w głośniki neodymowe kolumny UL wykonywane są z lekkiego lecz jednocześnie bardzo mocnego drewna włoskiej topoli. Wszystkie te rozwiązania techniczne sprawiają, że produkty serii Ultra Light są rzeczywiście ultra-lekkie, dynamiczne i świetnie brzmiące.

{IMG:ul_series_12032008.jpg}
.
Ewolucje: Firma konsultuje swoje konstrukcje z profesjonalnymi muzykami, dzięki czemu zyskuje z pierwszej ręki informacje o realnych potrzebach koncertujących i nagrywających basistów. Głowy i comba UL wyposażone są w dwa niezależne kanały z osobną korekcją, którymi można sterować przy pomocy footswitcha. Ta bardzo rzadka we wzmacniaczach basowych funkcja jest bardzo użyteczna podczas występów na żywo, gdy potrzebna jest duża różnorodność brzmieniowa. Układy korekcji obu kanałów zostały tak zaprojektowane, by przy zachowaniu potężnych możliwości kreowania brzmienia były jednocześnie proste i intuicyjne.

Inspiracje: Jakość sprzętu potrafi poważnie ograniczyć muzyka i jego kreatywność. Grający na Epifani basiści mogą skupiać się wyłącznie na muzyce, a nie na walorach sprzętu, o którym w zasadzie zapominają. Wzmacniacze i kolumny Epifani to nie tylko świetne brzmienie. Zastosowane w produkcji komponenty najwyższej jakości, jak głośniki wyprodukowane w USA, gniazda Neutrik SpeakOn, wytrzymałe materiały obiciowe i wysokiej klasy elementy elektroniczne dają pewność wieloletniej bezproblemowej pracy nawet w bardzo wymagających warunkach na trasach koncertowych.

Od teraz, dzięki firmie Audiostacja produkty tej uznanej na świecie firmy po raz pierwszy są dostępne w Polsce. Można zapoznać się z nimi na stronie producenta: www.epifani.com lub u wyłącznego, polskiego dystrybutora: www.audiostacja.pl

 

Audiostacja s.c.
ul. Nobla 9
03-930 Warszawa
Tel.: (0-22) 616 13 86
Fax: (0-22) 616 13 94
E-mail: info@audiostacja.pl